wtorek, 07 czerwiec 2022 15:04

Kurs programowania dla dzieci online, czy zajęcia stacjonarne?

kurs programowania online dla dzieci kurs programowania online dla dzieci pixabay

Warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży to już od wielu lat jeden z lepszych pomysłów na fajne zajęcia dodatkowe. Nie dość, że młodzi słuchacze lubią spędzać czas przed komputerem, to jeszcze mogą wynieść z takiej nauki o wiele więcej niżby się mogło wydawać.

Dobry kurs programowania online dla dzieci, czy też stacjonarny pozwala na wyjście poza strefę wyłącznie wiedzy informatycznej, a ściślej mówiąc programistycznej. Nauka programowania zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, to możliwość rozwoju w wielu różnych kierunkach, jeżeli chodzi o zdobywane podczas takich kursów umiejętności. Pytaniem, które nasuwa się jest, więc to, czy kurs programowania dla dzieci online i warsztaty stacjonarne, różnią się w kwestiach kluczowych, jak i po prostu ważnych.

Warsztaty programowania dla dzieci.

Warsztaty stacjonarne z programowania to okazja do tego, aby nie tylko przyswajać niezwykle ważną w dzisiejszych czasach informatyczną wiedzę, ale też poznawać rówieśników mieszkających często w tym samym mieście i dzielących te same pasje. Znajomości takie mogą niejednokrotnie sprawić, że nieśmiałe do tej pory dziecko, może odnaleźć bratnią duszę, także do spędzania czasu poza zajęciami popołudniowymi. Kurs programowania online dla dzieci niekoniecznie pozwoli na tego typu silne więzi z uczestnikami, którzy mogą być rozrzuceni nawet po całym świecie. Kolejnym argumentem jest – zwłaszcza w przypadku zajęć z programowania robotów, czy nauki za pomocą zabawek edukacyjnych – że podczas zajęć online dzieci nie będą w stanie pozwolić sobie na posiadanie tego typu gadżetów. Jest to jak najbardziej prawdziwe, jednak większość zajęć z programowania czy budowania robotów jest tak naprawdę wyłącznie wstępem do poznawania tego kierunku nauki. Zajęcia takie już po kilku godzinach tracą potencjał rozwojowy dla słuchacza, a prawdziwe programowanie zaczyna się w przeznaczonych do tego narzędziach w formie aplikacji i programów.

Kursy programowania dla dzieci online.

Zajęcia online z programowania to opcja, która przede wszystkim różni się od stacjonarnych lekcji tym, że nie trzeba wychodzić z domu. Bardzo często jest to zaleta, głównie dla słuchaczy, którzy z powodu odległości, ale nie tylko, mają problem z dojazdami na zajęcia stacjonarne. Jeżeli chodzi o merytorykę zajęć, dobra szkoła prowadzi kursy programowania online dla dzieci w sposób taki, który nie odbiega materiałem i łatwością jego nauki w żaden sposób w porównaniu dip warsztatów stacjonarnych.