piątek, 17 maj 2024 15:37

Seria wypadków na Ulicy Witolda w Rzeszowie

Seria wypadków w Rzeszowie Seria wypadków w Rzeszowie fot: pixabay

Rzeszów znalazł się w centrum uwagi lokalnych służb ratunkowych w związku z dwoma poważnymi wypadkami, które miały miejsce na ulicy Witolda w odstępie zaledwie pół godziny. Oba incydenty, choć oddzielne, miały wspólny mianownik – nieustąpienie pierwszeństwa.

Czego się dowiesz:

  • Jakie wydarzenia miały miejsce na ulicy Witolda w Rzeszowie?
  • Kto był uczestnikiem pierwszego wypadku na ulicy Witolda?
  • Jakie działania podejmowane były przez służby w wyniku tragicznych zdarzeń?
  • Jaka była reakcja funkcjonariuszy policji na drugi wypadek na tej samej ulicy?
  • Jakie przesłanie i apel został przekazany przez policję na zakończenie tekstu?

Poranne zdarzenia na drodze

Pierwszy wypadek wydarzył się krótko przed godziną 8:00, kiedy to 20-letni kierowca samochodu marki Skoda, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa 24-letniemu motocykliście z powiatu kolbuszowskiego, który poruszał się motocyklem Suzuki. W wyniku zderzenia motocyklista doznał urazów i natychmiast został przewieziony do szpitala. "W wyniku zdarzenia motocyklista został przewieziony do szpitala" – przekazała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

"W wyniku zdarzenia motocyklista został przewieziony do szpitala" – asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Drugi wypadek niemal w tym samym miejscu

Niezwykle dramatycznie potoczyły się również wydarzenia, które rozegrały się niecałe trzydzieści minut później, około 150 metrów dalej. Funkcjonariusze, którzy jeszcze zajmowali się skutkami pierwszego wypadku, byli świadkami kolejnego zdarzenia. Tym razem 60-letni kierowca Volvo nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, 52-letniej mieszkance Rzeszowa, która również zmuszona była skorzystać z pomocy medycznej. „Funkcjonariusze z ekipy wypadkowej ruchu drogowego rzeszowskiej komendy, którzy zostali wezwani na wypadek z udziałem motocyklisty, widząc potrącenie pieszej, pobiegli udzielać jej pomocy przedmedycznej” – relacjonuje rzecznik Żuk.

"Funkcjonariusze z ekipy wypadkowej ruchu drogowego rzeszowskiej komendy, którzy zostali wezwani na wypadek z udziałem motocyklisty, widząc potrącenie pieszej, pobiegli udzielać jej pomocy przedmedycznej" – asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Działania służb i dalsze procedury

Oba wypadki skutkowały znacznymi utrudnieniami w ruchu na ulicy Witolda, co wymusiło interwencję dodatkowych patroli policji, mających na celu regulację ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Wszystkie służby działały sprawnie i koordynowały działania, aby jak najszybciej przywrócić normalny przepływ ruchu. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi szczegółowe śledztwo mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności obu wypadków.

Apel o ostrożność

Te tragiczne zdarzenia są przypomnieniem o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w rejonach miejskich, gdzie ruch pojazdów i pieszych jest szczególnie intensywny. Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie wzmożonej uwagi, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i korzystanie z przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej.

źródło: news.pl