Coraz więcej osób decyduje się na budowę garażu z drewna obok swojego domu, ponieważ jest on niezwykle korzystną inwestycją. Oto kilka powodów, dla których garaż drewniany staje się coraz bardziej popularny.
Prosty fundament
Niezwykle ważną zaletą drewnianego garażu, która przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy, jest to, że wymaga tylko jednej płyty betonowej jako fundamentu. Pojedyncza płyta betonowa jest wymagana, ponieważ odgrywa ważną rolę w równomiernym rozłożeniu ciężaru, np.: samochodu na podłożu. Warto jest jednak pamiętać, że nie ma mniej czasochłonnego, pracochłonnego i tańszego fundamentu niż pojedyncza płyta betonowa.
Wiele zastosowań
Od niedawna można zaobserwować pewien trend w użytkowaniu drewnianych garaży. Obecnie takie konstrukcje mają znacznie więcej zastosowań niż tylko bezpieczne miejsce do przechowywania samochodu. Drewniany garaż może pełnić prawie każdą funkcję. Taki budynek może być dodatkowym miejscem do przechowywania różnych artykułów gospodarstwa domowego. Ponadto, jest idealnym miejscem do podjęcia hobby – na przykład, majsterkowania, stolarki, lub nawet wykonywania ćwiczeń fizycznych.
Łatwy montaż
Drewniane garaże są również łatwiejsze w montażu i wykończeniu niż budynek wykonany z jakiegokolwiek innego rodzaju materiału. Jeśli zdecydujesz się zmontować go samodzielnie, możesz to zrobić w ciągu weekendu i to bez zbytniego wysiłku, przy użyciu narzędzi, które każdy posiada w domu. Po dwóch dniach będziesz mógł czerpać korzyści z posiadania drewnianego garażu.
Ponadczasowa estetyka
Drewno ma to do siebie, że jest niezwykle autentyczne i rustykalne. Dzieje się tak, ponieważ jest ono naturalnym materiałem o ciepłych barwach. Chyba nie ma osoby, która nie potrafiłaby docenić piękna, które kryje się w naturalności drewnianych ścian garażu. Ale, jeśli nie odpowiada Ci taki styl to możesz z łatwością pomalować drewnianą elewację wybranym przez Ciebie kolorem farby.
Bezproblemowa naprawa i wymiana części
Bardzo ważną cechą garaży zbudowanych z drewna jest możliwość łatwej wymiany uszkodzonych części. Jeśli na drewnianej strukturze pojawi się pleśń lub inne formy uszkodzenia to zazwyczaj jest tak, że występują one tylko na pewnym obszarze, a segmenty te można z łatwością zastąpić innymi kawałkami drewna, przywracając funkcjonalność budynku. Warto jest jednak, pamiętać o odpowiedniej konserwacji drewna. Jeśli garaż jest dobrze utrzymany, może z łatwością przetrwać 10 do 15 lat.
Niebywały izolator
Zawsze warto jest mieć na uwadze fakt, że drewno jest dobrym naturalnym izolatorem. Dlatego, ściany garażowe wykonane z drewna naturalnie zatrzymują ciepło, tym samym utrzymując przyjemną temperaturę wewnątrz konstrukcji. Dzięki temu, możesz być spokojny o swoje przedmioty, a zimą będzie możliwa praca w takim garażu bez obawy przed zamarznięciem.
Ekologiczny materiał
W dzisiejszych czasach bycie ekologicznym jest niezwykle ważne, drewniane garaże wspierają ten trend, ponieważ są zbudowane z naturalnego, przyjaznego dla środowiska materiału – drewna. Ten odnawialny surowiec, posiada zdolność do pochłaniania dwutlenku węgla, a nie jego emisji. Ponadto, doskonale nadaje się do recyklingu.
To tylko niektóre z zalet drewnianego garażu. Dodaj do tego fakt, że możesz z łatwością udekorować zewnętrzną część swojej nowej konstrukcji ogrodowej, a otrzymasz pakiet, który łączy przystępność cenową, walory estetyczne oraz inne wartościowe korzyści.