niedziela, 18 wrzesień 2022 09:56

Rola dzieci na ślubie – to już nie tylko zwykli goście

zdjęcia ślubne Warszawa zdjęcia ślubne Warszawa pixabay

Temat dzieci na weselach odmieniany był już na wiele sposobów. Ile osób, tyle pomysłów na takich małych gości.

Pojawiają się nieraz opinie, że dzieci na ślubie czy weselu są zbędne. Jednak jak się okazuje, to nie tylko zwykli goście, ale mogę one pełnić także różne role na weselu i w czasie ślubu. Czy zatem warto urządzać imprezy tego typu z udziałem dzieci w różnym wieku? Oczywiście, że tak. Trzeba jedynie pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Dzieci i młodzież na ślubie – dlaczego ich obecność jest tak ważna?

Śluby i wesela, niezależnie od tego czy są wyznaniowe, czy cywilne, to uroczystości, w których w głównej mierze uczestniczy rodzina i bardzo bliscy znajomi. W wielu przypadkach w rodzinie jest też wiele dzieci w różnym wieku. Niektórzy do tej pory uważają, że zabieranie ich na wesela czy śluby jest problematyczne. A przecież one również należą do rodziny i powinny uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Pozwoli to im czuć się częścią większej komórki społecznej, jaką jest rodzina. Na ślubach czy weselach często mają też okazję pobawić się z kuzynami, czy kolegami, których widzą bardzo rzadko lub wręcz poznają dopiero na takiej uroczystości. Warto jednak pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na potrzeby takich małych gości i dostosować dodatkowe atrakcje do ich wieku. Oprócz animacji czy zabaw dla młodszych i starszych dzieci, warto pomyśleć też o wynajęciu pokoju, gdzie najmłodsi goście będą mogli zregenerować swoje siły na dalszą część zabawy.

Jaką rolę na ślubie i weselu mogą pełnić dzieci i młodzież?

Warto pamiętać, że dzieci mogą pełnić też dodatkową rolę na weselu czy ślubie. Coraz modniejsze staje się to, aby maluchy kilkuletnie niosły obrączki przed młodymi lub samą Panną Młodą prowadzoną przez ojca do ołtarza. Później trzymają one je w czasie uroczystości. W naszym kraju nie jest to jeszcze tak popularne, ale można się spotkać także z sytuacją, gdy starsze dzieci z rodziny również towarzyszą Młodym przy ołtarzu w roli druhny czy drużby.

Szczerość emocji – zdjęcia ślubne, które pozwalają uchwycić ulotne chwile

Zapraszając dzieci na wesele i ślub, warto pomyśleć o odpowiednim fotografie i usłudze, którą on wykona. Warto wybrać m.in. reportaż ślubny, dzięki któremu zatrzymane zostaną ulotne chwile. To właśnie one pozwalają na uchwycenie wyjątkowych emocji, które są tak wyraźne na twarzach dzieci. Dodatkowo można zamówić klasyczne pozowana z maluchami zdjęcia ślubne. Warszawa jest miastem, w którym bez problemu znaleźć można tego typu ofertę. W poszukiwaniach idealnego fotografa warto zwrócić uwagę na to, by specjalizował się on w wybranym przez Młodych rodzaju sesji. Dobrze jest też zapoznać się ze stylem jego pracy i wykańczania zdjęć, co pozwoli na zadowolenie z sesji. Jeżeli ma to być reportaż ślubny, warto wybrać osobę, która ma doświadczenie w tego typu zdjęciach, gdyż są one bardzo specyficzne i wymagają już pewnej wprawy. Jednak kiedy znajdzie się odpowiednią osobą, rezultaty są zachwycające.