sobota, 20 sierpień 2022 17:19

Czym są i do czego służą przylgi kurierskie?

Przylgi kurierskie Przylgi kurierskie pixabay

Uwielbiamy proste, niedrogie i skuteczne rozwiązania. Nic dziwnego zatem, że powszechnie stosuje się tzw. przylgi kurierskie. Czym są i do czego służą przylgi kurierskie? O tym przeczytasz w naszym artykule.

 

Przylga kurierska – czym jest? 

Przylgi kurierskie to specyficzny rodzaj kieszonki wykonanej z przezroczystej folii, przyklejany do opakowania transportowego. Do przylgi kurierskiej łatwo można włożyć dokumenty transportowe, faktury lub paragon za zakupy. Do przylgi często zmieści się instrukcja użytkowania, karta gwarancyjna lub inne ważne dokumenty. Przylga doskonale zabezpiecza wszelkie papiery przed wilgocią, zabrudzeniem czy zniszczeniem. Z jednej strony przylga jest najczęściej samoprzylepna, co powoduje, że bez problemu, jednym ruchem jesteśmy w stanie szybko przykleić ją do foliopaka, folii typu stretch, palety z towarem, koperty lub kartonu.

Przylga kurierska zdecydowanie ułatwia i usprawnia proces nadawania przesyłek, zwłaszcza jeśli odbywa się on taśmowo i hurtowo. Przylgi kurierskie są powszechnie stosowane w wielu miejscach, także w dużych magazynach. Wszędzie tam, gdzie musimy wraz z przesyłką nadać dokumenty, przylgi sprawdzą się doskonale! Przylgi kurierskie najczęściej można zakupić w opakowaniach pakowanych po 100 lub 1000 sztuk. Występują w kilku rozmiarach, tak, aby z łatwością można było wybrać przylgę odpowiadającą naszemu zapotrzebowaniu. Zazwyczaj przylgi są przezroczyste, ale zdarzają się również przylgi kolorowe z zastosowaniem jako kieszeń na dokumenty dołączane do przesyłek. 

Przylga kurierska – gdzie znajduje zastosowanie?

Z przylg kurierskich powszechnie korzystają kurierzy, firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową, magazynierzy oraz pracownicy poczty. Zamawiają je firmy oraz rzadziej osoby prywatne, które potrzebują nadawać wiele przesyłek. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebujemy szybko i łatwo spakować i nadać przesyłkę, a dodatkowo, nie chcemy, by etykieta adresowa i inne dokumenty nadawane wraz z paczką uległy zniszczeniu. Przylgi kurierskie można znaleźć również pod innymi nazwami. Samoprzylepne kieszenie foliowe, kangurki, doklejki to synonimy stosowane zamiennie ze słowem przylgi, bez żadnej różnicy znaczeniowej. 

Przylgi kurierskie – gdzie można kupić? 

Przylgi kurierskie możemy kupić w sklepach z wyposażeniem do biur oraz w wielu sklepach internetowych pokroju https://t-pack.pl/. Przylgi kurierskie są stosunkowo niedrogie i często są kupowane w zestawach z foliopakami lub innymi wygodnymi opakowaniami do transportu paczek.