środa, 25 styczeń 2023 19:45

Jak używać napinaczy do taśm PP?

napinacze do taśm PP napinacze do taśm PP mat.prasowe

Napinacze do taśmy PP to urządzenie, które ułatwi każde pakowanie towaru, przygotowywanie wysyłek, czy przygotowywanie produktów do magazynowania. Ta prosta konstrukcja zapewnia optymalne, dokładne i szybkie zainstalowanie taśmy PP na produktach. Niewątpliwą zaletą jej stosowania jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które zajmują się pakowaniem.

 

Co to jest taśma PP?

Taśma PP to taśma wykonana polipropylenu. Czasem spotyka się jej inne określenie: taśma bandująca. Ten produkt służy do zabezpieczania przesyłek, mocowania dużych ilości towaru na paletach, a także do pakowania paczek o małych gabarytach. To za co najbardziej jest ceniona taśma PP to jej wytrzymałość. Dzięki temu ładunki są dobrze umocowane podczas transportu, a jednocześnie nie ma ryzyka ich uszkodzenia.  Taśmy polipropylenowe są szeroko stosowane na rynku i należą do jednych z najpopularniejszych produktów tego typu. Niska cena znakomicie koreluje tu z wydajnością oraz wytrzymałością produktu. Taśmy bandujące to bardzo dobra alternatywa dla stosowanych równie często bednarek ze stali.

Co to są napinacze do taśmy PP

Bandowanie to bardzo skuteczny sposób przygotowania towarów do transportu. Niezbędne w tym procesie są napinacze do taśmy pp. Czym są napinacze do taśmy PP? To ręczne urządzenia, które pomagają w bandowaniu. Dokładne, ścisłe opakowanie towaru do wysyłki przy pomocy mocnej taśmy może być dosyć trudne i niesie ze sobą ryzyko skaleczenia lub urazów. Napinacz ułatwia bandowanie, dlatego jest to niezbędny produkt. Napinacze do taśmy PP przydadzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest: pakowanie, magazynowanie, transport, wysyłka.

Jak używać napinaczy do taśmy PP

W procesie bandowania towarów potrzebna jest taśma PP, napinacze do taśmy PP oraz spinki. Napinacz do bandowania składa się ze specjalnej rękojeści, dzięki której praca jest łatwiejsza. Po założeniu dwóch końców taśmy PP na specjalne spinki — dolna część zostaje umieszczona w dolnej części urządzenia. Blokada napinacza przytrzyma tę dolną taśmę, a przez to nie będzie się ona ślizgała podczas obklejania produktów. Po ściśnięciu rękojeści napinacza (tak jak w zszywaczu biurowym) taśma zostaje poluzowana. Górna taśma zostaje umieszczona w dwóch prowadnicach o okrągłym kształcie. Cały proces jest dosyć prosty, bo wystarczy umieścić taśmę z bocznej strony napinacza. Taśma spinająca naciąga się podczas naciśnięcia rękojeści. Po uzyskaniu optymalnego napięcia taśmy PP i obłożeniu nią produktu napinacz automatycznie ucina górną część taśmy.