czwartek, 08 grudzień 2022 14:35

Kartony do wysyłki - jakie kartony wysyłkowe wybrać?

kartony wysyłkowe Paxit kartony wysyłkowe Paxit pxiabay

Kartony do wysyłki musi charakteryzować wytrzymałość i niezawodność.

Narażone na trudne warunki transportu przesyłki, jeżeli nie są odpowiednio zabezpieczone, mogą nigdy nie dotrzeć do celu, dlatego wybierając pudełka wysyłkowe, warto postawić na sprawdzone i skuteczne rozwiązania. Dowiedz się, jakie kartony wysyłkowe dostępne są na rynku i jakie są między nimi różnice.

Kartony wysyłkowe - czym są i gdzie znajdują zastosowanie?

Kartony wysyłkowe to element, bez którego na rynku nie ma prawa bytu żaden sklep internetowy. Dystrybuowane na cały świat: odzież, urządzenia elektroniczne, zabawki, kosmetyki, a także wiele, wiele innych przedmiotów to rzeczy, które sprzedawane są obecnie dużo częściej przez internet pozwalający zamówić je bezpośrednio pod drzwi osoby zainteresowanej ich zakupem. Oszczędność czasu, a także wysoka dostępność asortymentu w sklepach internetowych sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakupy online, dlatego marki musiały dostosować swoje procesy i zorganizować swoje moce oraz zasoby w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom konsumentów. Jednym z zasobów, bez którego sprzedaż online nie będzie działać prawidłowo, są bez wątpienia kartony do wysyłki, które pozwalają dostarczyć zamawiającemu towar pod wskazany adres. Z oferowanych przez nie możliwości korzystają sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży odzieży, dodatków wystroju wnętrz, naczyń, artykułów zoologicznych, a także urządzeń elektrycznych i wielu, wielu innych przedmiotów. Proponowane przez doręczycieli atrakcyjne oferty współpracy jedynie zachęcają do otwarcia się na rynek ogólnopolski i międzynarodowy, dlatego kartony wysyłkowe są nieodłącznym elementem prowadzenia e-commerce.

Kartony do wysyłki - rodzaje

W zależności od rodzaju wysyłanych przedmiotów i artykułów, kartony do wysyłki dopasowywane są do ich potrzeb. Występują w różnych rozmiarach, kształtach i wariantach różniących się między sobą sposobem zamykania, łatwością otwierania, kolorem, grubością kartonu lub tektury, z której są wykonane, a także wytrzymałością. Kartony wysyłkowe przeznaczone są do wysyłki różnych przedmiotów, dlatego przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje kartonów do wysyłki wraz z ich zastosowaniami.

  1. Kartony fasonowe - są najbardziej uniwersalnym wyborem i charakteryzują się niezawodną konstrukcją pozwalającą na łatwe i szybkie pakowanie oraz zamykanie, co znacznie usprawnia procedury wysyłkowe. Wyróżnia je jednolite wieko i wsuwane w boki kartonu krawędzie zabezpieczające karton przed samowolnym otwarciem. Często pełnią również funkcję dekoracyjną, dlatego chętnie sięga po nie branża modowa oraz kosmetyczna.

  2. Kartony klapowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie przesyłki wymagają grubego kartonu, dużej wytrzymałości oraz pojemności. Od kartonów fasonowych różnią się tym, że zdecydowanie więcej uwagi trzeba poświęcić zabezpieczeniu ich zawartości, przez wzgląd na konieczność zaklejenia klap wieka oraz dna. Wykorzystywane są przez sklepy oferujące wyposażenie sportowe, a także urządzenia elektryczne. 

  3. Opakowania wysyłkowe multimail charakteryzują się możliwością dopasowania do rozmiaru płaskiej lecz niewielkiej przesyłki i najczęściej wykorzystywane są do wysyłania książek, akcesoriów biurowych i niewymagających dużego zabezpieczenia akcesoriów.

Naturalnie, w związku z popularnością paczkomatów, kartony wysyłkowe dostępne są w różnych wariantach pozwalających na ekonomiczną wysyłkę w gabarycie A, B lub C, dzięki czemu pozwalają na wygodną wysyłkę nawet dużych i ciężkich przedmiotów bez konieczności stania w kolejce.

Pudełka wysyłkowe znajdziesz w Paxit!

Paxit to producent kartonów i opakowań z wieloletnim doświadczeniem - najwyższa jakość i wytrzymałość proponowanych przez Paxit rozwiązań sprawia, że po pudełka wysyłkowe i kartony tego producenta sięgnął już nie jeden przedsiębiorca. Atrakcyjne ceny, szybka dostawa, a także szeroki wachlarz dostępnych wariantów to aspekty, które sprawiają, że pudełka wysyłkowe dostępne w asortymencie Paxit odpowiadają na potrzeby sklepów internetowych i ich klientów, zapewniając bezpieczną wysyłkę. Zajrzyj na stronę https://paxit.pl/kartony/kartony-wysylkowe i wybierz najwyższej jakości pudełka wysyłkowe dostępne w ofercie Paxit!