wtorek, 15 listopad 2022 14:38

Pomoc drogowa z Niemiec do Polski – holowanie i naprawy 24/7

laweta Niemcy Polska laweta Niemcy Polska https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/

W każdej chwili auto może odmówić posłuszeństwa, a twoja podróż zostać przerwana.

Zdarzenia drogowe takie jak usterki i kolizje to nie tylko stres, ale przede wszystkim brak możliwości kontynuowania jazdy. Do czasu aż pomoc drogowa zadba o usunięcie skutków zdarzenia – dowiezie paliwo, zmieni koło, wykona doraźne naprawy albo przewiezie niesprawny samochód do warsztatu. Sprawdź, kto może zadzwonić po wsparcie w trasie i dlaczego warto zdecydować się na usługi pomocy drogowej.

Usługi na miarę potrzeb kierowców, czyli całodobowa pomoc drogowa

Zdarzenia drogowe utrudniają, a czasem uniemożliwiają planowe dotarcie do celu. Kiedy problemy z samochodem spowoduje usterka, awaria albo stłuczka, warto zdecydować się na profesjonalne usuwanie skutków zdarzenia drogowego. Wezwana firma nie tylko zdejmie z barków kierowcy ciężar uporania się z konsekwencjami nieprzewidzianej sytuacji, ale zadba także o bezpieczeństwo pasażerów i pojazdu. A to wszystko w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ sprawdzona pomoc drogowa działa nieprzerwanie dwadzieścia cztery godziny na dobę przez cały rok.

Pomoc drogowa i laweta Niemcy Polska to gwarancja, że zrobione zostanie wszystko, co może spowodować przywrócenie pełnej sprawności auta. Pełna obsługa zdarzeń drogowych to zarówno naprawy na miejscu, jak i transport lawetą. Dodatkowo usługi pomocy drogowej obejmują nieco mniej oczywiste czynności: dowóz paliwa i oleju, zmianę koła, wymianę przepalonej żarówki czy naprawę uszkodzonych tablic rejestracyjnych. Są to dość trywialne problemy, jednak nawet drobna usterka może zakłócić podróż samochodem.

Bezpieczny transport samochodów uszkodzonych – kto skorzysta z lawety?

Transport lawetą często traktowany jest jako ostateczność. Wynika to nie tylko z oszczędności kierowców, ale także z nastawienia firm świadczących tego typu usługi. Pomoc drogowa z Niemiec do Polski za priorytet stawia sobie naprawienie usterek na miejscu zdarzenia, tak aby wizyta w warsztacie nie była konieczna. Dopiero, gdy doraźna naprawa nie przynosi rezultatów pracownik oferuje usługi lawetą.

Laweta to najprostszy sposób, by bezpiecznie i zgodnie z przepisami przetransportować niesprawny pojazd we wskazane miejsce. Firma dostarcza samochód pod dowolny adres: do lokalnego warsztatu, na pobliski parking lub na adres zamieszkania. Warto przy tym pamiętać, że w wielu przypadkach transport lawetą do polskiego warsztatu jest bardziej korzystny finansowo niż naprawa u miejscowego mechanika.

Usługi lawetą obejmują samochody powypadkowe i uszkodzone. Najczęściej są to auta, w których rozruch silnika nie jest możliwy i które nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach. Jednak lawety bywają przydatne także wtedy, gdy zlecamy przewóz samochodów bez ważnego przeglądu i aut zabytkowych. Tak naprawdę jedyne ograniczenie to gabaryty pojazdu – musi zmieścić się na lawecie. Z tego powodu klienci lawety to głównie kierowcy aut osobowych, terenowych i dostawczych czy motocykli oraz właściciele wózków widłowych, meleksów, kamperów, przyczep kempingowych i maszyn rolniczych.