W przypadku branży TSL jest to oczywiście przewożenie towarów z punktu A do punktu B zarabiając na tym pieniądze. Wynajem krótkoterminowy trucków jest bardzo przydatny w tak zwanych podbramkowych sytuacjach. Jak to działa?
Wynajem krótkoterminowy trucków – kiedy przydaje się najbardziej?
Logicznym jest, że wynajem krótkoterminowy trucków nie jest opcją dla osób, które chcą bazować na wynajmie pojazdów w swojej firmie każdego dnia korzystając z ich usług. Wynajem krótkoterminowy trucków najbardziej przydaje się przedsiębiorcom, którzy posiadają sporą część pojazdów flotowych na własność. Są one bardzo mocno eksploatowane – długie, wielotysięczne trasy potrafią być bardzo trudne nawet dla nowoczesnych pojazdów. Nie mówiąc już o tych bardziej wysłużonych. W wyniku tego czasem niektóre pojazdy ciężarowe po prostu się psują – a oczekiwania na części i naprawę dla przedsiębiorcy trwają nieskończoność. Co zrobić w sytuacji, kiedy kolejne zlecenia czekają, a kierownik firmy nie ma jak ich obstawić samochodami?
Wynajem krótkoterminowy trucków wydaje się w takiej sytuacji istnym zbawieniem. W przeciągu jednego dnia można zdobyć nowoczesne pojazdy, które w razie przestojów uratują zlecenia i utrzymają ciągłość finansową firmy (oraz niekiedy zleceniodawcę). W przypadku braku dostarczenia towarów na określony w umowie czas wielu zleceniodawców kończyło współpracę z daną firmą przewozową. Jest to bardzo czarny scenariusz, gdyż o dobrego klienta wręcz trzeba dbać. Dlatego wynajem krótkoterminowy trucków powinien znajdować się w planie awaryjnym każdej dobrej firmy przewozowej.
Podsumowanie
Wynajem krótkoterminowy trucków to stabilny koszt przez okres 1-3 miesięcy. Zazwyczaj na maksymalnie takie okresy wynajmuje się ciężarówki w tej formie. Dłuższy wynajem przeradza się w wynajem średnioterminowy, a najdłuższy w wynajem długoterminowy, który najczęściej wykorzystuje się do nieco innych potrzeb.