czwartek, 20 czerwiec 2024 17:35

45-latek śmiertelnie raniony nożem po imprezie domowej w Pruchniku

45-latek śmiertelnie raniony nożem po imprezie domowej w Pruchniku 45-latek śmiertelnie raniony nożem po imprezie domowej w Pruchniku Zdjęcie redakcyjne

W środę, 19 czerwca, w Pruchniku pod Jarosławiem doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł 45-letni Jan D. Mężczyzna został zaatakowany nożem podczas spotkania towarzyskiego w swoim domu. Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu opublikowała wstępne wyniki sekcji zwłok, które potwierdziły, że przyczyną zgonu był masywny krwotok.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były wyniki sekcji zwłok Jana D.?
  • Kto jest podejrzany o zadanie śmiertelnego ciosu Janowi D.?
  • Jakie były okoliczności śmierci 45-latka?
  • Co wykazała sekcja zwłok przeprowadzona przez prokuraturę w Jarosławiu?
  • Jakie dalsze działania planują śledczy w związku z tą sprawą?

Przyczyna śmierci

Sekcja zwłok wykazała, że śmierć Jana D. była spowodowana masywnym krwotokiem, który doprowadził do wstrząsu. „W okolicach lewego ramienia 45-latka ujawniono około 12-centymetrową ranę kłutą” – mówi Agnieszka Kaczorowska, szefowa jarosławskiej prokuratury. Ostrze noża dotarło do prawego płata płuca, co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny.

Agnieszka Kaczorowska: „Sekcja wykazała, że przyczyną zgonu był masywny krwotok, który doprowadził do wstrząsu. W okolicach lewego ramienia 45-latka ujawniono około 12-centymetrową ranę kłutą.”

Interwencja i zatrzymania

Policja została poinformowana o zdarzeniu po godz. 16:00. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, ale mimo prób ratowania życia przez partnerkę ofiary, 38-letnią Ewę M., Jan D. nie przeżył. Ewa M. została zatrzymana przez policję jako główna podejrzana o zadanie śmiertelnego ciosu. Była pod wpływem alkoholu i trzeźwieje w policyjnym areszcie w Przemyślu. Śledczy podejrzewają, że gdyby nóż nie został wyciągnięty, mężczyzna mógłby przeżyć.

Agnieszka Kaczorowska: „19-latka przesłuchano jako świadka.”

Dalsze działania śledczych

Prokurator Agnieszka Kaczorowska poinformowała, że śledztwo wszczęto pod kątem spowodowania ciężkich obrażeń skutkujących zgonem mężczyzny. Przesłuchano już 19-letniego świadka obecnego na miejscu zdarzenia oraz planowane są dalsze przesłuchania osób, które uczestniczyły w imprezie. Tło zdarzenia wciąż jest badane, a śledczy zabezpieczają także monitoring

Agnieszka Kaczorowska: „Śledztwo wszczęliśmy pod kątem spowodowania ciężkich obrażeń skutkujących zgonem mężczyzny.”

źródło: news.pl