czwartek, 11 lipiec 2024 14:12

Kobieta zasłabła w centrum Wrocławia

Kobieta zasłabła w centrum Wrocławia Kobieta zasłabła w centrum Wrocławia Fot: pixabay

We Wrocławiu, przy Moście Piaskowym, ratownicy wodni wraz z pogotowiem pomogli kobiecie, która zasłabła z powodu użądlenia pszczoły.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie zasłabła kobieta we Wrocławiu?
  • Jakie były wstępne przypuszczenia dotyczące przyczyny omdlenia?
  • Co było faktyczną przyczyną osłabienia kobiety?
  • Jakie działania podjęli ratownicy na miejscu zdarzenia?
  • Jak zakończyła się pomoc udzielona poszkodowanej?

Incydent przy Moście Piaskowym

Na ulicy przy przystani, tuż przy Moście Piaskowym we Wrocławiu, zasłabła kobieta. Osunęła się na ziemię i nie odpowiadała, choć oddychała. Ratownicy WOPR, którzy przybyli na miejsce, podali tlen i monitorowali stan kobiety do czasu przyjazdu karetki.

Przyczyna omdlenia

Początkowo sądzono, że omdlenie było spowodowane ponad 35-stopniowym upałem. Jednak po dokładniejszym zbadaniu okazało się, że główną przyczyną osłabienia była opóźniona reakcja na ukąszenie przez pszczołę. Kobieta jest uczulona na jad pszczeli, a rano tego dnia została użądlona przez pszczołę.

Pomoc medyczna i powrót do zdrowia

Poszkodowaną zajęli się przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Po podaniu kroplówki, kobieta odzyskała siły i wróciła do domu. Dolnośląskie WOPR relacjonuje:

"Wstępnie sądzono, że omdlenie wynikało z ponad 35-stopniowych upałów, ale okazało się, że główną przyczyną osłabienia była opóźniona reakcja na ukąszenie przez pszczołę. Kobieta jest uczulona, a rano ukąsiła ją pszczoła. Poszkodowaną zajął się przybyły na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Po podaniu kroplówki, pani wróciła do domu."

źródło: Tu Wrocław