czwartek, 11 lipiec 2024 09:08

Policja zatrzymała czterech mężczyzn za kradzieże przesyłek kurierskich w Rudnej Małej

Zatrzymani za kradzież przesyłek kurierskich Zatrzymani za kradzież przesyłek kurierskich Zdjęcie redakcyjne

Czterem mężczyznom, którzy kradli przesyłki kurierskie, grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Głównie były to urządzenia elektroniczne.

Czego się dowiesz:

  • Jakie przedmioty kradli mężczyźni zatrzymani w sortowni przesyłek?
  • Gdzie miały miejsce kradzieże przesyłek kurierskich?
  • Jakie zarzuty usłyszeli zatrzymani mężczyźni?

Śledztwo w sortowni

Funkcjonariusze z komisariatu w Głogowie Małopolskim otrzymali sygnały o kradzieżach w sortowni przesyłek w Rudnej Małej. Okazało się, że sprzedający wysyłali zamówiony towar, jednak kupujący otrzymywali puste opakowania. Ślad prowadził do sortowni, gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli busa marki Citroen Jumper, którym podróżowało 6 pracowników sortowni.

Przeszukanie i zatrzymania

Podczas przeszukania pojazdu ujawniono trzy pudełka z zegarkami typu smartwatch, jeden telefon komórkowy oraz pudełeczko z bransoletą koloru żółtego. W saszetce jednego z mężczyzn znaleziono skradziony smartwatch w oryginalnym opakowaniu. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 17-28 lat, wszyscy są obywatelami Ukrainy. Mężczyźni przyznali się do kradzieży podczas wstępnych czynności. W przeszukanych mieszkaniach na terenie Rzeszowa znaleziono kolejnego smartwatcha w oryginalnym opakowaniu.

Wyroki i konsekwencje

Policja ustaliła, że kradzieże miały miejsce między 29 czerwca a 6 lipca br. Skradzione przedmioty to głównie zegarki, smartwatche i smartfony o wartości ponad 11 tysięcy złotych. Okazało się, że 28-letni kierujący Citroenem posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do czerwca 2029 roku, wydany przez Sąd Rejonowy w Jastrzębie Zdroju. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, a 28-latek dodatkowo zarzut niestosowania się do wyroków sądu. Policja zabezpieczyła od podejrzanych blisko 9 tys. zł.

Dochodzenie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.

źródło: TVP Rzeszów