poniedziałek, 29 kwiecień 2024 14:55

Młody mężczyzna zginął pod kołami pociągu pod Rzeszowem

Śmierć  na przejeździe kolejowym Śmierć na przejeździe kolejowym fot: pixabay

W spokojnej gminie Świlcza doszło do tragicznego wypadku. 21-letni mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego zginął, potrącony przez pociąg na trasie Dębica – Rzeszów. Zdarzenie to miało miejsce w niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 22:00, co wstrząsnęło lokalną społecznością i skłoniło służby do intensywnego dochodzenia.

Czego się dowiesz:

  • Jakie są okoliczności tragicznego wypadku na torach w Trzcianie?
  • Kto jest odpowiedzialny za dochodzenie w sprawie wypadku?
  • Czy wypadek na trasie kolejowej Dębica – Rzeszów był samobójstwem?
  • Jakie działania podjęto natychmiast po wypadku?
  • Jakie są konsekwencje wypadku dla bezpieczeństwa na torach kolejowych?

Nieszczęśliwe zdarzenie na torach

Zgodnie z relacją asp. sztab. Magdaleny Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, młody mężczyzna idący wzdłuż torów nagle znalazł się na trasie nadjeżdżającego pociągu. Mimo starań trzeźwego maszynisty, który próbował uniknąć zderzenia, do potrącenia doszło, kończąc życie 21-latka na miejscu.

Działania służb po wypadku

Bezpośrednio po wypadku, miejsce zdarzenia zapełniło się zespołami ratunkowymi oraz policjantami z rzeszowskiej ekipy wypadkowej. Działania te były nadzorowane przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, który zabezpieczył ślady i przeprowadził szczegółowe oględziny. Wstępne ustalenia wykluczyły możliwość samobójstwa, wskazując na nieszczęśliwy wypadek jako przyczynę śmierci.

"21-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, idący wzdłuż torów, niespodziewanie znalazł się na drodze nadjeżdżającego pociągu." - asp. sztab. Magdalena Żuk

Śmierć młodego mężczyzny to przestroga dla wszystkich korzystających z terenów w pobliżu torów kolejowych. Policja nadal prowadzi dochodzenie, aby dokładnie wyjaśnić okoliczności tego wypadku. Tragedia ta przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w takich miejscach, aby unikać podobnych zdarzeń w przyszłości.

źródło: news.pl