wtorek, 09 lipiec 2024 08:46

Nasadzenia drzew na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

Nasadzenia drzew w Rzeszowie Nasadzenia drzew w Rzeszowie Fot: pixabay

We wtorek, 9 lipca, rozpoczną się nasadzenia drzew na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie. To jeden z ostatnich etapów modernizacji, która trwa od października zeszłego roku i obejmuje 250-metrowy odcinek ulicy.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy rozpoczną się nasadzenia drzew na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie?
  • Ile kosztowała modernizacja ulicy Grunwaldzkiej?
  • Jakie prace zostały już zakończone w ramach modernizacji ulicy Grunwaldzkiej?
  • Co zrobiono, aby drzewa były w jak najlepszej kondycji?
  • Który odcinek ulicy Grunwaldzkiej jest modernizowany?

Zakres prac

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z Sobieskiego, pochłonęła prawie 14 mln zł. Najdroższą częścią projektu była przebudowa starych instalacji podziemnych, która kosztowała około 6 mln zł.

„Częścią tej inwestycji była m.in. także przebudowa placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ułożenie nowej nawierzchni z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace też dobiegają już końca.” - Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza

Inwestycje wokół uniwersytetu

W ramach inwestycji przebudowano również plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ułożono nową nawierzchnię z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace są już na ukończeniu.

Sadzenie drzew

Jednym z ostatnich elementów modernizacji ulicy Grunwaldzkiej jest posadzenie wysokich drzew. W poniedziałek dotarły do Rzeszowa graby, a we wtorek rozpocznie się ich sadzenie. Aby drzewa były w jak najlepszej kondycji, zamontowano systemy nawadniania i napowietrzania.

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej to ważny krok w rozwoju rzeszowskiego Śródmieścia. Prace nad projektem dobiegają końca, a nowe nasadzenia drzew mają przyczynić się do poprawy estetyki i jakości życia mieszkańców.

źródło: news.pl