czwartek, 04 lipiec 2024 18:13

Policja kontroluje bezpieczeństwo dzieci na wakacjach na Podkarpaciu

Policja kontroluje bezpieczeństwo dzieci na wakacjach Policja kontroluje bezpieczeństwo dzieci na wakacjach Zdjęcie redakcyjne

W ramach prowadzonych w wakacje kontroli, policjanci spotkali się już z dziećmi wypoczywającymi m.in. w Rymanowie-Zdroju, Korczynie i Krasnej. Mundurowi, we współpracy z pracownikami sanepidu, sprawdzają warunki wypoczynku najmłodszych, promując odpowiedzialne zachowania podczas wakacji.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie odbywają się kontrole miejsc wakacyjnego wypoczynku prowadzone przez policję?
  • Jakie zagadnienia były poruszane przez policjantów podczas spotkań z dziećmi?
  • W jakie kampanie wpisują się kontrole prowadzone przez krośnieńskich policjantów?
  • Kto współpracuje z policją podczas kontroli miejsc wypoczynku najmłodszych?
  • Jakie działania podejmują policjanci, aby promować odpowiedzialne zachowania podczas wakacji?

Kontrole w Rymanowie-Zdroju, Korczynie i Krasnej

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wypoczywających w regionie, krośnieńscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie, kontrolują miejsca wypoczynku najmłodszych. W minionym tygodniu przedstawiciele służb odwiedzili Rymanów-Zdrój, Korczynę i Krasną, gdzie odbywają się wakacyjne kolonie.

Promocja bezpiecznych zachowań

Spotkania z dziećmi stały się doskonałą okazją do promowania odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji krośnieńskiej komendy zwracali uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, właściwe zachowania nad wodą oraz odpowiedzialne korzystanie z internetowych platform komunikacyjnych. Ponadto przestrzegali przed niebezpieczeństwem kontaktów z osobami obcymi.

Kampanie „bezpieczne wakacje” i „kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Kontrole miejsc zorganizowanego wypoczynku wpisują się w policyjną kampanię „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania te mają na celu zapewnienie najmłodszym bezpiecznego i spokojnego wypoczynku oraz uświadomienie ich o potencjalnych zagrożeniach.

źródło: TVP Rzeszów