środa, 17 kwiecień 2024 09:31

Tir w Tycznie pod Rzeszowem zmienił życie ośmiu osób

Tragedia na przystanku w Tyczynie Tragedia na przystanku w Tyczynie fot: pixabay

W Tyczynie, niewielkim mieście niedaleko Rzeszowa, 16 kwietnia, doszło do groźnego wypadku, w którym ciężarówka uderzyła w przystanek autobusowy. Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 878 i skutkowało poważnymi utrudnieniami w ruchu.

 

Czego się dowiesz

  • Gdzie i kiedy doszło do wypadku z udziałem TIR-a?
  • Co było przyczyną wypadku według wstępnych ustaleń policji?
  • Ile osób zostało poszkodowanych w wyniku zdarzenia i jakie środki zaradcze podjęto?
  • Jakie były bezpośrednie konsekwencje wypadku dla lokalnego ruchu drogowego?
  • Jakie dalsze kroki zapowiedziała policja w związku z wypadkiem?

Dramatyczne zderzenie

Wypadek wydarzył się wczoraj po południu, gdy 30-letni kierowca hyundaia z Rzeszowa, jadący w kierunku Dynowa, niespodziewanie zjechał na przeciwległy pas ruchu. "Z nieustalonych jeszcze przyczyn zderzył się z TIR-em marki Daf, którym kierował 63-letni mieszkaniec Tarnowa," relacjonuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. W wyniku zderzenia ciężarówka straciła koło i zjechała na przeciwległy pas, uderzając w kolejny pojazd - osobowe volvo.

"Z nieustalonych jeszcze przyczyn zderzył się z TIR-em marki Daf, którym kierował 63-letni mieszkaniec Tarnowa," - asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Skutki wypadku

Po zderzeniu TIR kontynuował jazdę, aż uderzył w przystanek autobusowy obok stadionu Strug Tyczyn, gdzie czekało pięć osób. "W wyniku tego dramatycznego zdarzenia, osiem osób, w tym trzech kierowców i dwóch pieszych, wymagało natychmiastowej pomocy medycznej," mówi rzecznik Żuk. Pięć z nich przetransportowano do szpitala.

"W wyniku tego dramatycznego zdarzenia, osiem osób, w tym trzech kierowców i dwóch pieszych, wymagało natychmiastowej pomocy medycznej," - asp. sztab. Magdalena Żuk.

Normalizacja sytuacji

Wypadek spowodował całkowite zablokowanie drogi wojewódzkiej nr 878 przez kilka godzin. Policja i służby drogowe zorganizowały objazdy przez Rynek w Tyczynie dla samochodów osobowych, a ruch ciężarowy przekierowano przez Łańcut. Dopiero po godzinie 20:00 Magdalena Żuk poinformowała o przywróceniu ruchu na drodze wojewódzkiej.

Trwające śledztwo ma wyjaśnić przyczyny wypadku i ustalić odpowiedzialność uczestników tragicznego zdarzenia.

źródło: news.pl