wtorek, 16 kwiecień 2024 12:19

Z życia wzięty koszmar. Dożywocie za zabójstwo z zazdrości w Rzeszowie

Wyrok za zabójstwo w Rzeszowie Wyrok za zabójstwo w Rzeszowie fot: pixabay

W grudniu 2021 roku Rzeszów był świadkiem brutalnego zabójstwa Moniki R. Sprawca, 44-letni Arkadiusz M., został teraz prawomocnie skazany na dożywocie przez Sąd Apelacyjny za okrutną zbrodnię motywowaną zazdrością.

 

Czego się dowiesz

  • Jaki wyrok otrzymał Arkadiusz M. za zabójstwo Moniki R.?
  • Z jakiego powodu Arkadiusz M. zabił Monikę R.?
  • Jakie były rezultaty apelacji złożonej przez obrońcę Arkadiusza M.?
  • Co stwierdzili sędziowie Zygmunt Dudziński i Arkadiusz Hryniszyn na temat motywu i okrucieństwa zbrodni?
  • Jaka jest możliwość przedterminowego zwolnienia Arkadiusza M. z więzienia?

Zabójstwo z błahego powodu

Arkadiusz M., który opuścił więzienie w lutym 2021 roku, po kilku miesiącach związku z Moniką R. dopuścił się jej zabójstwa. Mężczyzna, który miał za sobą 11 lat więzienia, zaatakował kobietę nożem na klatce schodowej ich bloku przy ulicy Czudeckiej, zadając jej śmiertelny cios w serce. Zbrodnia ta miała miejsce, gdy Monika przygotowywała się do pracy.

Proces i apelacja

W maju 2023 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie miał wątpliwości, że Arkadiusz M. powinien spędzić resztę życia w więzieniu. Obrońca sprawcy wnosił o łagodniejszą karę, lecz apelacja została odrzucona. Podczas rozprawy w Sądzie Apelacyjnym Arkadiusz M. przyznał się do czynu, nazywając go „odrażającym i niegodnym człowieka”. Sędzia Zygmunt Dudziński i Arkadiusz Hryniszyn podkreślili okrucieństwo i bezsensowność motywu zabójstwa, utrzymując wyrok dożywocia.

Prawomocny wyrok dożywocia z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 30 latach jest ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy, która poruszyła lokalną społeczność. Zdarzenie to przypomina o ciągłej potrzebie monitorowania przemocy i zabezpieczania ofiar przed agresją bliskich osób.

źródło: news.pl