środa, 08 maj 2024 15:47

Zagadkowa śmierć przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie

Śmierć kobiety w Rzeszowie Śmierć kobiety w Rzeszowie fot: 'pixabay

Rzeszowska policja intensyfikuje działania w sprawie identyfikacji ciała kobiety, które zostało znalezione 11 kwietnia przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. Pomimo upływu kilku tygodni od tragicznego odkrycia, tożsamość kobiety nadal pozostaje niewyjaśniona, co skłania funkcjonariuszy do podjęcia nowych kroków w śledztwie.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie zostały znalezione zwłoki nieznanej kobiety w Rzeszowie?
  • Jakie cechy szczególne miała kobieta, które mogą pomóc w jej identyfikacji?
  • Jakie działania podjęła policja w celu identyfikacji kobiety znalezionej przy ulicy Lubelskiej?
  • Co sugeruje narodowość kobiety według wypowiedzi rzecznika policji?
  • Jak można przyczynić się do identyfikacji kobiety znalezionej w Rzeszowie?

Dokładny opis i cechy charakterystyczne

Zwłoki kobiety zostały odnalezione w godzinach porannych w zaroślach wzdłuż ulicy Lubelskiej. Osoba, która natknęła się na ciało, niezwłocznie powiadomiła odpowiednie służby. Kobieta, w wieku szacowanym na 45-50 lat, miała na sobie ubrania, które mogą być kluczowe dla jej identyfikacji. Ubrana była w granatową kurtkę do pasa z pomarańczową podszewką i kapciem podszytym kożuszkiem, popielatą bluzę dresową z kolorowym napisem „THE NEW GEN”, grafitowe dżinsy i białe buty sportowe z logo „Reebok”. Oprócz tego, na lewej ręce miała elektroniczny zegarek z napisem „POLIT”, a na palcach dwa złote pierścionki. Na szyi znajdował się złoty łańcuszek, a w ustach – dwa złote zęby, które mogą sugerować jej wschodnioeuropejskie pochodzenie.

Nowe zdjęcia i apel o pomoc

W środę, 8 maja, policja podjęła decyzję o opublikowaniu zdjęć tatuaży, jakie kobieta miała na swoim ciele. Zdjęcia te mają na celu pomoc w ustaleniu tożsamości kobiety, jak wyjaśnia asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik prasowy rzeszowskiej policji. „Mamy nadzieję, że opublikowanie zdjęć tatuaży przyczyni się do szybszej identyfikacji denatki. Złote zęby wskazują, że kobieta może pochodzić zza wschodniej granicy,” mówi Żuk. Policja prosi wszystkich, którzy mogą rozpoznać kobiętę lub mają jakiekolwiek informacje na temat jej tożsamości, o kontakt.

"Mamy nadzieję, że opublikowanie zdjęć tatuaży przyczyni się do szybszej identyfikacji denatki. Złote zęby wskazują, że kobieta może pochodzić zza wschodniej granicy." - asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik prasowy rzeszowskiej policji.

Procedura postępowania i dalsze działania

Policja przeprowadza szczegółowe badania i analizy, które mają na celu ustalenie przyczyn śmierci kobiety, chociaż wstępne dochodzenie wykluczyło możliwość zabójstwa. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie współpracuje z innymi jednostkami oraz korzysta z dostępnych baz danych w kraju i za granicą w celu skrzyżowania informacji, które mogłyby przyczynić się do rozwiązania sprawy.

Zachęta do współpracy z policją

Rzeszowska policja apeluje do lokalnej społeczności oraz wszystkich, którzy mogą posiadać cenne informacje, o kontakt. Można to zrobić osobiście w siedzibie komendy przy ul. Jagiellońskiej 13, telefonicznie pod numerami: 47 821 32 24, 47 821 33 11 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Każda, nawet najmniejsza informacja może być kluczowa w ustaleniu tożsamości kobiety i okoliczności jej śmierci.

źródło: news.pl