czwartek, 09 maj 2024 17:19

Zakończenie śledztwa w sprawie międzynarodowego przemytu narkotyków min. w Rzeszowie

Rozbicie grupy narkotykowej Rozbicie grupy narkotykowej fot: pixabay

Rzeszowska prokuratura zakończyła śledztwo przeciwko grupie przestępczej handlującej narkotykami. 12 osób z Warszawy i okolic stanie przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga, oskarżonych o przemyt i handel marihuaną oraz kokainą z Hiszpanii do Polski.

Czego się dowiesz:

  • Jakie zarzuty postawiono grupie przestępczej handlującej narkotykami z Warszawy?
  • Ile osób z grupy przestępczej stanęło przed sądem i co było przyczyną ich oskarżenia?
  • Co znaleziono w mieszkanie gangsterów podczas operacji CBŚP?
  • Gdzie znajdowało się laboratorium produkujące amfetaminę i co w nim odkryto?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą Pawłowi N. i pozostałym członkom grupy?

Operacja CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) rozbilo grupę nastawioną na szybki zysk. W jednym z mieszkań gangsterów znaleziono 18 kg marihuany, o wartości 741 tys. zł na czarnym rynku, oraz 1 kg kokainy warty ponad 200 tys. zł. W trakcie dalszych działań CBŚP zarekwirowano dodatkowe ilości narkotyków, w tym haszysz i preparaty konopne.

Laboratorium narkotykowe w Aleksandrowie

W Aleksandrowie pod Warszawą odkryto działające laboratorium, które produkowało amfetaminę. Znaleziono tam 18 kg amfetaminy, 1270 l BMK i inne prekursory narkotykowe. Paweł N., lider grupy, miał także powiązania z tym miejscem, gdzie odbywała się produkcja narkotyków.

Sytuacja prawna oskarżonych

Paweł N. i 11 innych osób może spodziewać się wyroków do 15 lat pozbawienia wolności. Cztery osoby są obecnie w areszcie. Oskarżeni, w tym Paweł N., zarobili na handlu narkotykami ponad 2 mln zł, z których część posłużyła do zakupu mieszkań na żonę Pawła N. Prokuratura zajęła te nieruchomości.

Śledztwo rzeszowskiej prokuratury ujawnia skalę działalności przestępczej, rozciągającej się od Hiszpanii po Polskę, i podkreśla rolę międzynarodowego przemytu w obrocie narkotykami. Rozprawa sądowa ws. grupy Pawła N. rozpocznie się w najbliższym czasie, rzucając światło na mechanizmy działania przestępczego podziemia w Polsce.

źródło: news.pl