piątek, 28 czerwiec 2024 13:52

245 zarzutów w sklepie w Nisku

Aresztowanie kasjerki za fikcyjne zwroty Aresztowanie kasjerki za fikcyjne zwroty Zdjęcie redakcyjne

37-letnia kasjerka z niżańskiego sklepu została zatrzymana przez policję pod zarzutem dokonywania fikcyjnych zwrotów towarów na kwotę blisko 40 tys. zł. Sprawa wyszła na jaw dzięki skrupulatnej pracy funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Czego się dowiesz:

  • Jakie metody użyto do odkrycia przestępstwa kasjerki w niżańskim sklepie?
  • Jakie produkty były przedmiotem fikcyjnych zwrotów?
  • Ile zarzutów postawiono kasjerce i jakie jest maksymalne zagrożenie karą?
  • Dlaczego nazwa sklepu nie została ujawniona przez policję i prokuraturę?

Proceder odkryty dzięki nagraniom i współpracy z bankiem

Policjanci z komendy w Nisku rozpoczęli śledztwo na początku 2022 roku po otrzymaniu informacji o podejrzanych działaniach kasjerki. Analiza nagrań z kamer sklepowych oraz współpraca z bankami pozwoliły na ustalenie, że kobieta przeprowadzała nielegalne zwroty od stycznia 2020 roku. W ciągu roku pracy w sklepie, 37-latka nielegalnie "zwróciła" towary na łączną kwotę około 40 tys. zł.

Szczegóły działania i skala oszustwa

Zdaniem podkom. Katarzyny Pracało, rzecznika niżańskiej policji, oszustwa dotyczyły szerokiego zakresu produktów, od artykułów gospodarstwa domowego, przez narzędzia budowlane, po worki z cementem i karnisze. Policjanci przesłuchali nie tylko współpracowników kasjerki, ale także dotarli do wszystkich 245 klientów, których rachunki zostały wykorzystane do fałszywych reklamacji.

Reakcja prawna i dalsze postępowanie

Po przesłuchaniu wszystkich zainteresowanych stron, była już kasjerka otrzymała 245 zarzutów związanych z oszustwem. Grozi jej do 8 lat więzienia. Zarówno policja, jak i prokuratura zdecydowały się na nieujawnianie nazwy sklepu, aby uniknąć jego negatywnej promocji, jak wyjaśnia Piotr Walkowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Nisku.

Sprawa kasjerki z Niska pokazuje, jak skomplikowane i rozbudowane mogą być działania przestępcze nawet w pozornie zwykłym miejscu pracy jak sklep. Zatrzymanie oszustki to efekt intensywnej pracy służb, mającej na celu ochronę praw konsumentów oraz uczciwych przedsiębiorców.

źródło: news.pl