poniedziałek, 01 lipiec 2024 07:27

Wystrzał opony w ciężarówce powoduje wypadek i kolizje na A4 koło Rzeszowa

Wystrzał opony w ciężarówce Wystrzał opony w ciężarówce Fot: pixabay

W niedzielę 30 czerwca na autostradzie A4 w pobliżu Rudnej Małej koło Rzeszowa doszło do dwóch kolizji i wypadku z udziałem siedmiu samochodów. Wszystko zaczęło się od wystrzału opony w jednej z ciężarówek, co spowodowało poważne utrudnienia w ruchu.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku i kolizji na autostradzie A4 koło Rzeszowa?
  • Ile samochodów brało udział w zdarzeniach na autostradzie A4?
  • Jakie były skutki wypadku i kolizji na autostradzie A4 dla ruchu drogowego?
  • Jakie obrażenia odniosły osoby poszkodowane w wypadku na A4?
  • O której godzinie zakończyły się utrudnienia na autostradzie A4 po wypadku?

Przyczyna zdarzeń

Około godziny 13:00, na autostradzie A4 w kierunku Przemyśla, w trakcie jazdy jednej z ciężarówek wystrzeliła opona. Rozrzucone elementy opony stały się przeszkodą dla innych kierowców, którzy najeżdżali na nie, co doprowadziło do serii zdarzeń drogowych.

Dwie kolizje i wypadek

Komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik podkarpackiej policji, wyjaśnił, że w dwóch kolizjach brały udział cztery auta, natomiast w wypadku uczestniczyły trzy samochody. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala, gdzie stwierdzono, że ich obrażenia nie są poważne.

Utrudnienia w ruchu

W wyniku tych trzech zdarzeń, ruch na autostradzie A4 w kierunku Przemyśla był zablokowany przez kilka godzin. Utrudnienia zakończyły się dopiero o godzinie 17:00, kiedy to udało się usunąć uszkodzone pojazdy i oczyścić drogę z resztek opony.

Niedzielne zdarzenia na autostradzie A4 koło Rudnej Małej pokazały, jak niebezpieczne mogą być awarie techniczne pojazdów ciężarowych. Na szczęście, mimo dużej liczby zaangażowanych pojazdów i rannych, nikomu nie stało się nic poważnego, a ruch na autostradzie został przywrócony w ciągu kilku godzin.

źródło: news.pl