czwartek, 27 czerwiec 2024 07:36

Brak maszynistów paraliżuje ruch pociągów na Podkarpaciu

Problemy kadrowe w Polregio Problemy kadrowe w Polregio Fot: pixabay

Polregio, ogólnopolski przewoźnik kolejowy, boryka się z trudnościami związanymi z brakiem maszynistów, co prowadzi do odwołania kursów i wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Problemy dotyczą także kilku tras na Podkarpaciu, co skłania Zarząd Województwa do domagania się wyjaśnień.

Czego się dowiesz:

  • Jakie są główne problemy Polregio związane z maszynistami?
  • Jakie działania podjęto w odpowiedzi na brak maszynistów?
  • Co planuje zrobić Polregio w związku z niedoborem personelu?
  • Jakie konsekwencje dla pasażerów niesie za sobą sytuacja w Polregio?
  • Jak długo mogą potrwać utrudnienia związane z brakiem maszynistów?

Brak maszynistów, odwołane kursy

Polregio zmaga się z poważnym deficytem personelu, co skutkuje odwołaniem wielu połączeń regionalnych. Z powodu niedoboru maszynistów, przewoźnik planuje zatrudnić 300 pracowników z PKP Cargo, jednakże ich przeszkolenie i adaptacja do nowych obowiązków zajmie czas.

Reakcje i działania zarządu

Zarząd Województwa Podkarpackiego wyraża niezadowolenie z powodu braku informacji i transparentności ze strony Polregio. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, Urząd Marszałkowski domaga się szczegółowych informacji o nagłych odwołaniach oraz planów stabilizacji sytuacji, sugerując zawieszenie niektórych połączeń w okresie wakacyjnym.

Mimo braku widocznych problemów na dworcu w Rzeszowie, sytuacja w regionie jest napięta. Zarząd województwa oczekuje na oficjalne oświadczenie z centrali Polregio w Warszawie, które ma rzucić światło na plany rozwiązania problemu. Pasażerowie muszą przygotować się na ewentualne utrudnienia w najbliższych miesiącach.

źródło: TVP Rzeszów