czwartek, 04 kwiecień 2024 14:28

Dachowanie Ranault - dramatyczny wypadek w Rzeszowie

Nocny wypadek w Rzeszowie Nocny wypadek w Rzeszowie fot: pixabay

W wyniku dnia 3 kwietnia nocnego dachowania Renault przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie, dwie młode kobiety w wieku 20 i 21 lat zostały ranne. Wypadek ten stał się przyczyną zablokowania ronda Unii Europejskiej w mieście.

 

Szczegóły zdarzenia

Do tragicznego zdarzenia doszło ze środy na czwartek, przed godziną 1:00 w nocy, na wysokości ronda Unii Europejskiej. Według ustaleń policji, 21-letni kierowca renaulta, mieszkaniec powiatu niżańskiego, nie dostosował prędkości do warunków na drodze. W wyniku poślizgu pojazd dachował, a dwie pasażerki, 20-latka i 21-latka, obie mieszkanki Rzeszowa, zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami.

Konsekwencje wypadku

Po zdarzeniu, rondo Unii Europejskiej zostało całkowicie zablokowane. Kierowca renaulta był trzeźwy, jednakże policja zatrzymała mu prawo jazdy. To kolejne przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności na drogach, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, aby uniknąć podobnych tragedii.

Wypadki drogowe, zwłaszcza w nocy, przypominają o ważności bezpiecznej jazdy i przestrzegania przepisów drogowych. Świadomość ryzyka oraz odpowiedzialne podejście na drodze mogą zapobiec poważnym konsekwencjom i uratować życie.