piątek, 05 kwiecień 2024 11:49

Złodziej rowerów zatrzymany przez policję w Rzeszowie

Złodziej rowerów z Rzeszowa Złodziej rowerów z Rzeszowa fot: pixabay

Policja w Rzeszowie dokonała zatrzymania 35-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież dwóch rowerów z ulicy Miłej. Jednoślady zostały odzyskane, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

 Niedobrze zabezpieczone jednoślady

Do pierwszej kradzieży doszło w styczniu br., kiedy to nieznany sprawca zabrał rower o wartości ponad 1000 złotych. Kilka tygodni później, ponownie na ulicy Miłej, zniknął rower warty około 4000 złotych. Złodziej wykorzystał słabe zabezpieczenie jednośladów, co ułatwiło mu popełnienie przestępstwa.

Zatrzymanie i wyjaśnienie sprawy

Dzięki pracy kryminalnych rzeszowskiej komendy udało się ustalić sprawcę kradzieży. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec miasta. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli jeden z kradzionych rowerów, zaś drugi ukrył w miejscu wskazanym przez samego sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie tłumaczył się, że rowery zabrał wracając od znajomej.


35-letni mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży, za co może mu grozić kara do 5 lat więzienia. Odzyskane rowery zostały już zwrócone ich właścicielom, a sprawa jest teraz w rękach organów ścigania.