piątek, 14 czerwiec 2024 13:43

Kierowniczka salonu samochodowego oskarżona o potrącenie dwóch osób w Rzeszowie

Skandal na rzeszowskich juwenaliach Skandal na rzeszowskich juwenaliach Zdjęcie redakcyjne

Paulina K., pracująca na stanowisku kierowniczym w salonie Sobiesław Zasada Automotive, stoi przed poważnymi zarzutami po incydencie, który miał miejsce podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Kobieta, która potrąciła dwóch mężczyzn luksusowym mercedesem, nie przyznaje się do winy.

Czego się dowiesz:

  • Kim jest Paulina K. i jakie zarzuty jej postawiono?
  • Jakie są możliwe konsekwencje prawne i finansowe dla Pauliny K.?
  • Jakie nowe przepisy wpłynęły na konsekwencje dla pijanych sprawców wypadków?
  • W jakich okolicznościach doszło do wypadku spowodowanego przez Paulinę K.?

Rozszerzenie zarzutów

Początkowo Paulina K. otrzymała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, jednak z powodu powagi obrażeń poszkodowanych, prokuratura postanowiła rozszerzyć zarzuty o nieumyślne spowodowanie wypadku. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski, poinformował, że podczas przesłuchania kierowniczka skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Finansowe i prawne konsekwencje

W przypadku skazania, Paulinie K. grozi kara do 4,5 roku więzienia. Dodatkowo, od 14 marca br. obowiązują w Polsce nowe przepisy, które nakładają na pijanych sprawców wypadków obowiązek konfiskaty pojazdów. Ponieważ Mercedes GLC AMG, którym spowodowany został wypadek, jest warty około 800 tysięcy złotych (według polisy), konsekwencje finansowe dla Pauliny K. mogą być ogromne. Samochód ten aktualnie znajduje się na parkingu policyjnym, a policja bada majątek kierowniczki, aby ocenić możliwość ściągnięcia z niej ewentualnych kar finansowych.

Wypadek w nietypowych okolicznościach

Paulina K. spowodowała wypadek w strefie VIP podczas 29. Rzeszowskich Juwenaliów, gdzie mercedes był eksponowany jako część atrakcji. W związku z tym sąd może rozważyć odstąpienie od konfiskaty majątku, jeżeli uznane zostaną "wyjątkowe okoliczności" sprawy.

Sytuacja Pauliny K. pozostaje skomplikowana, a rozstrzygnięcie sprawy zależy od wielu czynników, w tym od decyzji sądu odnośnie zastosowania nowych przepisów dotyczących konfiskaty majątku pijanych sprawców wypadków. Proces prawny w tej sprawie wciąż trwa i przyciąga uwagę opinii publicznej.

źródło: news.pl