czwartek, 13 czerwiec 2024 14:34

Czwórka sutenerów zatrzymana przez CBŚP w tym, w Rzeszowie

Czwórka sutenerów zatrzymana przez CBŚP Czwórka sutenerów zatrzymana przez CBŚP Zdjęcie redakcyjne

CW ramach działań rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), zatrzymano cztery osoby podejrzewane o organizowanie i czerpanie korzyści z seks-biznesu w warszawskich mieszkaniówkach. Do zatrzymania doszło dzięki intensywnym działaniom operacyjnym funkcjonariuszy.

Czego się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany przez CBŚP w Rzeszowie?
  • Jakie zarzuty usłyszeli zatrzymani sutenerzy?
  • Jakie dowody zabezpieczyła policja podczas zatrzymania?
  • Jaka jest rola Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w tej sprawie?

Szczegóły zatrzymania

Podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP, poinformowała o zatrzymaniu dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 35 do 52 lat. Marcin K. z Warszawy oraz Bartłomiej D. z województwa lubelskiego, to liderzy tej zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymani zostali tuż przed planowanym wyjazdem na Cypr, co podkreśla dynamikę i skuteczność działań policji.

Zarzuty i konsekwencje

W ramach zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli liczne dowody, takie jak telefony, laptopy oraz aparaturę fotograficzną. Śledczy oszacowali, że na nielegalnej działalności zatrzymani zarobili blisko pół miliona złotych. Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która nadzoruje śledztwo, poinformował o prokuratorskich zarzutach dotyczących przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością. Zarzuty dotyczą również kierowania gangiem sutenerów.

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto aresztował Marcin K. i Bartłomiej D. na trzy miesiące. Prokuratura podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i trwają dalsze śledztwa mające na celu pełne rozwikłanie mechanizmów działania grupy. Jest to kolejny krok w walce z przestępczością zorganizowaną w Polsce.

źródło: news.pl