piątek, 19 kwiecień 2024 15:36

Policja w Rzeszowie zatrzymuje pijanych kierowców

Akcja trzeźwość w Rzeszowie Akcja trzeźwość w Rzeszowie fot: pixabay

18 kwietnia, policjanci z rzeszowskiej komendy podjęli stanowcze działania przeciwko dwóm kierowcom, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

Czego się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany przez policję w Rzeszowie za jazdę pod wpływem alkoholu?
  • Gdzie miały miejsce zatrzymania pijanych kierowców w Rzeszowie?
  • Jakie były poziomy alkoholu we krwi zatrzymanych kierowców?
  • Jakie konsekwencje spotkały pijanych kierowców zatrzymanych przez policję w Rzeszowie?

Zatrzymanie na ul. Lwowskiej

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie około godziny 15. Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę kierującego fordem, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. W wyniku tego przekroczenia, funkcjonariusze natychmiast odebrali mu prawo jazdy, co ma na celu zapobieganie potencjalnym niebezpieczeństwom na drodze.

Drugi przypadek w Lubeni

Tego samego dnia, inna patrolówka zatrzymała drugiego 44-latka, tym razem w miejscowości Lubenia. Mężczyzna ten prowadził peugeota i miał w organizmie alarmujące 2,3 promila alkoholu. Ze względu na wysoki poziom nietrzeźwości i zagrożenie bezpieczeństwa, również i jemu policjanci zdecydowali się odebrać prawo jazdy.

Zatrzymanie praw jazdy pijanym kierowcom w Rzeszowie stanowi przykład stanowczych działań policji w walce z nietrzeźwym prowadzeniem. Takie przypadki pokazują, że organy ścigania nie tolerują żadnych wyjątków od reguł bezpieczeństwa drogowego, szczególnie gdy chodzi o prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Działania te mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

źródło: info.pl