sobota, 20 kwiecień 2024 09:22

Motocyklista hospitalizowany po zderzeniu z fiatem w Rzeszowie

Motocyklista potrącony w Rzeszowie Motocyklista potrącony w Rzeszowie fot: pixabay

W piątkowy poranek 19 kwietnia na alei Sikorskiego w Rzeszowie doszło do groźnego wypadku drogowego, w wyniku którego 49-letni motocyklista trafił do szpitala. Kierująca fiatem 64-letnia mieszkanka Rzeszowa potrąciła motocykl marki Piaggio.

 

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało wypadek na alei Sikorskiego w Rzeszowie?
  • Jakie są stan i wiek poszkodowanego motocyklisty?
  • Co zrobiła policja z kierującą fiatem po wypadku?
  • Jakie kroki podejmuje policja w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku?
  • Jakie ogólne przypomnienie wynika z tego wypadku dla kierowców?

Zdarzenie na skrzyżowaniu

Według informacji przekazanych przez asp. sztab. Magdalenę Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji, do wypadku doszło, gdy kierująca fiatem wyjeżdżała z prywatnej posesji na drogę główną. W tym samym czasie drogą poruszał się motocyklista, który został potrącony. Kobieta kierująca samochodem była trzeźwa w chwili zdarzenia, jednak na miejscu funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać jej prawo jazdy.

"Zderzyła się z motocyklem marki Piaggio, którym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego" - asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji.

Śledztwo w toku

Obecnie trwają intensywne działania mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności, które doprowadziły do wypadku. Policja przesłuchuje świadków oraz analizuje zebrane dowody. Na alei Sikorskiego ruch został już przywrócony i nie obowiązują żadne utrudnienia.

Wypadek ten jest przypomnieniem o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przy wyjeżdżaniu na drogę główną oraz potrzebie wzajemnego szacunku i uwagi na drodze. O dalszym przebiegu śledztwa i stanie zdrowia poszkodowanego motocyklisty będą informować lokalne służby.

źródło: news.pl