czwartek, 30 maj 2024 17:37

Wandale zniszczyli dekoracje ołtarza Bożego Ciała pod Rzeszowem

Zniszczenia na Bożę Ciało Zniszczenia na Bożę Ciało Zdjęcie redakcyjne

W nocy z 29 na 30 maja w Siedliskach k. Rzeszowa zniszczono dekoracje ołtarza przygotowanego na procesję Bożego Ciała. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawców.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do zniszczenia dekoracji ołtarza?
  • Kiedy miało miejsce zdarzenie?
  • Jakie zniszczenia wyrządzili wandale?
  • Jakie kroki podjęła policja po zgłoszeniu incydentu?
  • Jak zareagowali mieszkańcy Siedlisk na ten akt wandalizmu?

Zniszczenia w Siedliskach

W Siedliskach, gmina Lubenia, w nocy z 29 na 30 maja doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy zniszczyli dekoracje ołtarza przygotowanego na procesję Bożego Ciała. Wandale wyrwali przytwierdzone przy domu kultury ozdobne drzewka, uszkodzili schody i elewację budynku. Dodatkowo zniszczyli dwa kosze na śmieci, rozsypując ich zawartość obok ołtarza, uszkodzili baner wyborczy jednego z kandydatów do Parlamentu Europejskiego oraz pojemnik do zbierania nakrętek.

Policja prowadzi dochodzenie

Zniszczenia zauważyli mieszkańcy wsi w czwartek wczesnym rankiem. Tuż przed godziną 6 rano powiadomili policję, która szybko pojawiła się na miejscu i rozpoczęła czynności dochodzeniowe. Na domu kultury znajduje się monitoring, co powinno pomóc w szybkim ustaleniu sprawców. Zastępca wójta gminy Lubenia również odwiedził miejsce zdarzenia, a obecnie trwa szacowanie strat.

Reakcje mieszkańców

Mieszkańcy Siedlisk są poruszeni incydentem. „Nigdy u nas nie dochodziło do takich rzeczy, tych sprawców musiało być kilku, ponieważ wątpię, żeby jedna osoba była w stanie wyrwać drzewka z częścią schodów,” ocenia jeden ze starszych mieszkańców wsi. Pomimo zniszczeń, mieszkańcy zdążyli przed uroczystościami uprzątnąć bałagan i ponownie przygotować ołtarz na procesję Bożego Ciała.

źródło: Nowiny24