środa, 29 maj 2024 17:20

13-miesięczne dziecko wśród poszkodowanych w Szklarach

13-miesięczne dziecko wśród poszkodowanych 13-miesięczne dziecko wśród poszkodowanych Zdjęcie redakcyjne

W środę o godzinie 12:30 w podrzeszowskich Szklarach doszło do poważnego wypadku drogowego. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala, w tym 13-miesięczne dziecko.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do wypadku drogowego?
  • Ile osób zostało poszkodowanych w wypadku?
  • Jakie były przyczyny zderzenia pojazdów?
  • Kto został przetransportowany do szpitala śmigłowcem?
  • Jakie apele wystosowała policja po wypadku?

Przyczyna wypadku

Według wstępnych ustaleń policji, 75-letni kierowca kii, jadąc w kierunku Dynowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z audi. Pojazdami podróżowały cztery osoby, a przyczyny wypadku są obecnie badane przez funkcjonariuszy drogówki z rzeszowskiej komendy. Możliwe, że starszy kierowca zasłabł lub stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do tego tragicznego zdarzenia.

Interwencja służb ratunkowych

Na miejsce wypadku szybko przybyły służby ratunkowe, w tym jednostki policji, straży pożarnej i ratownictwa medycznego. 39-letnia kobieta kierująca audi została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z poważnymi obrażeniami. „W wyniku zderzenia pojazdów, ranny został kierujący kią, 13-miesięczny pasażer audi oraz kierująca audi. 39-latka do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” – relacjonuje asp. sztab. Magdalena Żuk z rzeszowskiej policji.

„W wyniku zderzenia pojazdów, ranny został kierujący kią, 13-miesięczny pasażer audi oraz kierująca audi. 39-latka do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” - mówi Asp. sztab. Magdalena Żuk

Stan poszkodowanych

Stan poszkodowanych osób jest obecnie monitorowany przez lekarzy. Dziecko, które doznało obrażeń, zostało przewiezione do szpitala dziecięcego, gdzie przeszło szczegółowe badania. Kierowca kii również trafił do szpitala z obrażeniami, które na szczęście nie zagrażają jego życiu. Rodzina i bliscy poszkodowanych są w stałym kontakcie z placówkami medycznymi, oczekując na dalsze informacje o stanie zdrowia rannych.

Apel policji

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. „Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i pełne skupienie na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych i na mniej uczęszczanych trasach. Każde nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do tragedii” – podkreśla asp. sztab. Magdalena Żuk. Funkcjonariusze kontynuują dochodzenie, aby dokładnie ustalić przyczyny wypadku i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

„Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i pełne skupienie na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych i na mniej uczęszczanych trasach. Każde nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do tragedii” - mówi Asp. sztab. Magdalena Żuk

źródło: news.pl