piątek, 31 maj 2024 17:12

Rzeszowskie studio wprowadza politykę do gier

Gra sejm już wkrótce Gra sejm już wkrótce Zdjęcie redakcyjne

Rzeszowskie studio Simplicity Games zapowiada nową grę komputerową „Sejm The Game”, w której gracze będą mogli wcielić się w polityków, tworzyć partie polityczne i przejąć władzę.

Czego się dowiesz:

  • Jak nazywa się nowe dzieło rzeszowskiego studia Simplicity Games?
  • Jakie możliwości daje graczom „Sejm The Game”?
  • Na jakiej platformie będzie dostępna gra?
  • Ilu parlamentarzystów będzie można wybrać w grze?
  • Czy data premiery gry jest już znana?

Wyjątkowy pomysł rzeszowskiego studia

„Sejm The Game” to innowacyjna produkcja studia Simplicity Games, założonego w 2014 roku w Rzeszowie. To pierwsza gra RPG, która umożliwia graczom wcielenie się w ulubionych parlamentarzystów, tworzenie partii politycznych i prowadzenie ich do zwycięstwa. Jak czytamy w opisie gry na platformie Steam, „Najwyższy czas dopchać się do stołka! Zostań posłem na sejm RP, stwórz potężną partię i poprowadź ją do zwycięstwa - zasmakuj władzy i nie pozwól nikomu sobie jej odebrać!”.

"Najwyższy czas dopchać się do stołka! Zostań posłem na sejm RP, stwórz potężną partię i poprowadź ją do zwycięstwa - zasmakuj władzy i nie pozwól nikomu sobie jej odebrać!" – opis gry na Steamie.

Realizm i wolność wyboru

W grze dostępnych będzie piętnastu parlamentarzystów, wzorowanych na polskich politykach. Fabuła ma nawiązywać do aktualnych wydarzeń w polskiej polityce, a gracze będą mieli pełną dowolność w kształtowaniu charakteru swojej postaci i jej wpływu na społeczeństwo. Politycy różnić się będą specjalnymi umiejętnościami, co dodatkowo urozmaici rozgrywkę.

Kiedy premiera?

Choć dokładna data premiery „Sejm The Game” nie została jeszcze ogłoszona, twórcy zapewniają, że nastąpi to wkrótce. Gra będzie dostępna na platformie Steam, co umożliwi szerokiemu gronu graczy łatwy dostęp do tej nietypowej produkcji.

źródło: Radio Eska