czwartek, 06 czerwiec 2024 15:55

Wypadek na DW 887 w Humniskach

Wypadek na DW 887 w Humniskach Wypadek na DW 887 w Humniskach Zdjęcie redakcyjne

W Humniskach, na drodze wojewódzkiej nr 887, doszło do groźnego wypadku z udziałem czterech pojazdów, w tym wojskowego samochodu przewożącego niewybuchy z okresu II wojny światowej. Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 6 czerwca, kilka minut po godzinie 9:30.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku na drodze wojewódzkiej nr 887 w Humniskach?
  • Jakie pojazdy uczestniczyły w zdarzeniu w Humniskach?
  • Jakie były skutki wypadku dla ruchu drogowego?
  • Co przewoził samochód wojskowy uczestniczący w wypadku?
  • Jakie środki bezpieczeństwa wprowadziła policja po wypadku w Humniskach?

Przebieg wypadku

Wypadek spowodował 24-letni kierowca renault mastera, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z wojskowym iveco. Samochód wojskowy przewoził granat moździerzowy i skorupę pocisku artyleryjskiego. Uszkodzenia renault spowodowały, że z jego ładowni wypadły elementy metalowe, które trafiły na dwa inne pojazdy jadące za nim.

"Spadły na dwa jadące za renault pojazdy" – informuje asp. Magdalena Kaszowska.

Skutki zdarzenia

Na szczęście, w wyniku zderzenia nikt poważnie nie ucierpiał. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga, na której doszło do wypadku, została całkowicie zablokowana. Policja planuje wprowadzić ruch wahadłowy, a utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00.

Bezpieczeństwo na drodze

Asp. Magdalena Kaszowska z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie podkreśla, że zdarzenie mogło skończyć się znacznie poważniej, biorąc pod uwagę charakter przewożonego ładunku. Przypadek ten stanowi przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

"Samochód wojskowy przewoził niewybuch pochodzący z drugiej wojny światowej: granat moździerzowy i skorupę pocisku artyleryjskiego" – asp. Magdalena Kaszowska.

źódło: news.pl