środa, 17 sierpień 2022 18:12

Materac 70x200 cm dla osoby o szczupłej sylwetce

Sennes.pl Sennes.pl pixabay

Mając na uwadze zdrowie i prawidłowe ułożenie ciała podczas snu, a przede wszystkim regenerację dla organizmu, warto przed zakupem materaca zgłębić wiedzę na temat surowców czy wykorzystywanych konstrukcji.

Sklepy oferują konsultację z profesjonalną obsługą, z którą po rozmowie mamy większą pewność dobrego wyboru materaca. Ważnym parametrem w materacach 70x200 cm dla osób szczupłych jest stopień twardości. Materac nie może być za twardy, przy niskiej wadze klienta.

Na co zwrócić szczególną uwagę, podczas zakupu materaca 70x200 cm

Kluczem przy wyborze materaca 70x200 cm jest waga użytkownika i budowa ciała.  W przypadku osób o niskiej wadze, świetnie sprawdzą się materace piankowe z dodatkiem warstwy termoelastycznej Visco memory. To właśnie tego typu materace dopasowują się do pozycji ciała pod wpływem temperatury. Powierzchnia otula ciało i daje bardzo przyjemne uczucie. Dobrym wyborem będą również materace w całości z pianki wysokoelastycznej HR i poliuretanowej T25 . Surowce te zapewniają dobre podparcie ciała dla osób z wagą nie przekraczającą 55-60kg

Pozostałe rodzaje pianek w materacach 70x200cm

W większości przypadków klienci pozostają przy modelach piankowych, jednak dobrym wyborem również są materace na konstrukcji pocket. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku, warto wybrać model gdzie jedna ze stron będzie uzupełniona o surowiec podnoszący komfort. Najczęściej bazą  jest pianka poliuretanowa T25 lub wysokoelastyczna HR, a warstwami uzupełniającymi mogą być pianki typu visco memory, lateks czy profilowany molet.  Tak jak visco memory ma właściwości plastyczne, zapamiętujące kształty, to lateks jest jego przeciwieństwem. Duża sprężystość i  odporność na wypracowanie, wbudowane kanaliki wentylujące powodują że lateks jest uznawany za ten najbardziej komfortowy. Nowoczesne materace o rozmiarze 70x200 cm kupisz na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-70x200-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

Materace miękki czy średnio twarde?

Dla szczupłych osób z niską masą ciała, odpowiednie będą modele w stopniu H1-miękki i H2- średnio twarde. Osobom szczupłym poleca się jednak materace miękkie ze względu na mniejszy nacisk, jaki wywiera ciało na podłoże. Zbyt twardy materac dla osoby o niskiej wadze ciała może wywołać wrażenie leżenia na twardej, nieprzyjemnej podłodze. Najbardziej uniwersalne modele, to te które mają każdą ze stron z innym stopniem twardości np: H1/H2. Takie modele materacu uważa się za bezpieczne, jeśli chodzi o pewność w dopasowaniu do oczekiwań.

Czy wysokość materaca ma znaczenie?

Dopasowując materac warto zmierzyć wysokość ramy bocznej łóżka, Jest to ważne ponieważ materac powinien być wyższy niż sama konstrukcja łóżka. Inaczej bywa, jeśli materac umieszczamy w szufladach czy we wnękach łóżek. W tych miejscach mamy mocno ograniczoną wysokość materacy, jednak to nie wyklucza by stworzyć wysoki komfort. Sklep internetowy Sennes.pl proponuje do takich miejsc modele piankowe w wersji standard lub sprężynowe z użyciem niskiej sprężyny pocket. Taka konstrukcja umożliwia zachować niską wysokość materaca, z przełożeniem na zwiększoną żywotność konstrukcji.