piątek, 24 maj 2024 15:19

17-latek zatrzymany za kradzież

17-latek zatrzymany za kradzież 17-latek zatrzymany za kradzież fot: pixabay

Policja w Nisku zatrzymała 17-latka, który na terenie województwa lubuskiego ukradł osobową Mazdę, pieniądze i kartę płatniczą. Mieszkaniec powiatu zielonogórskiego był również poszukiwany w związku z samowolnym opuszczeniem placówki wychowawczej.

Czego się dowiesz:

  • Jakie przestępstwa popełnił zatrzymany 17-latek?
  • Gdzie i jak policjanci zatrzymali sprawcę?
  • Co znaleziono w skradzionym pojeździe?
  • Jakie kroki podjęto wobec zatrzymanego nastolatka?
  • Jakie konsekwencje czekają 17-latka?

Kradzież na terenie województwa lubuskiego

Niżańscy policjanci otrzymali informację o kradzieży Mazdy na terenie województwa lubuskiego. Sprawca miał poruszać się drogą relacji Lublin - Rzeszów. Funkcjonariusze udali się we wskazany rejon i podczas patrolu zauważyli pojazd odpowiadający opisowi na wysokości miejsca obsługi podróżnych w Jeżowem.

Zatrzymanie sprawcy

W pojeździe znajdował się 17-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego, który był poszukiwany przez placówkę wychowawczą za samowolne opuszczenie. Miejscowa jednostka policji również prowadziła za nim poszukiwania w związku z kradzieżą pojazdu, pieniędzy w kwocie ponad 3 tys. zł oraz karty do bankomatu. W aucie policjanci znaleźli blisko 2 tys. zł ukryte w różnych miejscach oraz kartę płatniczą. Mazda posiadała tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

Dalsze postępowanie

Osobowa Mazda została zabezpieczona na policyjnym parkingu. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do ośrodka wychowawczego. Odpowie przed sądem rodzinnym za swoje czyny.

źródło: TVP Rzeszów