poniedziałek, 27 maj 2024 14:10

Śmierć 4-letniego chłopca w Humniskach

Śmierć 4-letniego chłopca w Humniskach Śmierć 4-letniego chłopca w Humniskach fot: pixabay

Prokuratura Rejonowa w Brzozowie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 4-letniego chłopca, do której doszło 25 maja w Humniskach. Wstępne informacje wskazują, że zdarzenie miało charakter nieszczęśliwego wypadku. Rodzice dziecka byli trzeźwi w momencie tragedii.

Czego siiiię dowiesz:

  • Jakie okoliczności towarzyszyły śmierci 4-letniego chłopca w Humniskach?
  • Kto prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku?
  • Jakie działania podjęła prokuratura po zdarzeniu?
  • Jakie były reakcje służb ratunkowych na miejscu tragedii?
  • Co wiadomo na temat stanu rodziców dziecka w chwili wypadku?

Okoliczności wypadku

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18:00 na jednej z posesji w Humniskach. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że chłopiec był przewożony przez ojca na taczkach. W pewnym momencie wypadł i został przygnieciony przez materiały, które również znajdowały się na taczkach.

Działania śledczych

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzozowie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Marta Kolendowska-Matejczuk, poinformowała, że podjęto decyzję o zabezpieczeniu zwłok dziecka do badań sekcyjnych. Dotychczasowe informacje wskazują na nieszczęśliwy wypadek, jednak szczegółowe okoliczności są wciąż badane.

"Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Podjęto decyzję o zabezpieczeniu zwłok dziecka do badań sekcyjnych" - Marta Kolendowska-Matejczuk.

Reakcja na miejsce tragedii

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale mimo szybkiej interwencji, życia chłopca nie udało się uratować. Prokuratura nie ujawnia dalszych szczegółów dotyczących okoliczności wypadku, a rodzice dziecka byli w chwili zdarzenia trzeźwi.

Tragiczny wypadek w Humniskach pozostawia rodzinę i społeczność w głębokim żalu. Prokuratura kontynuuje śledztwo, aby dokładnie wyjaśnić okoliczności zdarzenia i zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

źródło: news.pl