czwartek, 23 maj 2024 15:50

Traktorzysta uszkodził rogatki w Rzeszowie

Traktorzysta uszkodził rogatki Traktorzysta uszkodził rogatki fot: pixabay

Niecodzienne i niebezpieczne zdarzenie miało miejsce we wtorek, 21 maja, na przejeździe kolejowym przy ulicy Świętego Floriana w Rzeszowie. 29-letni kierowca ciągnika rolniczego naruszył przepisy ruchu drogowego, wjeżdżając na przejazd w momencie zamykania się rogatek, co doprowadziło do ich uszkodzenia.

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało incydent na przejeździe kolejowym w Rzeszowie?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą traktorzyście po incydencie w Rzeszowie?
  • Jakie były bezpośrednie skutki wjazdu na zamykające się rogatki?
  • Jakie dalsze postępowania wyniknęły z tego zdarzenia?

Nieprzemyślane działanie kierowcy

Zapis z kamer monitoringu, udostępniony policji przez pracowników kolei, pokazał, jak 29-latek wjechał na przejazd kolejowy od strony ulicy Stączka. W trakcie przejazdu zaczął się mechanizm zamykania rogatek, co zmusiło kierowcę do szybkiego opuszczenia przejazdu i w efekcie doprowadziło do uszkodzenia jednej z zapór.

"Gdy pojazd znajdował się na przejeździe, rogatki zaczęły opadać. Kierujący wiedział, że musi szybko opuścić przejazd i dlatego zjeżdżając z niego uszkodził opadającą zaporę." – zapis z monitoringu udostępniony przez pracowników kolei.

Kierowanie bez uprawnień i konsekwencje prawne

Podczas dalszego dochodzenia wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa kierować ciągnikiem, gdyż nie posiadał odpowiednich uprawnień. Za swoje wykroczenia, w tym wjazd na zamknięty przejazd oraz brak kwalifikacji do kierowania pojazdem, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności sądowej. Wartość uszkodzonej rogatki zostanie określona w trakcie dalszych postępowań.

To zdarzenie stanowi przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego o konieczności przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności, szczególnie w rejonach przejazdów kolejowych. Kierowanie pojazdem bez odpowiednich uprawnień oraz lekceważenie sygnalizacji na przejazdach może skończyć się tragicznie, a w tym przypadku skutkowało poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi dla sprawcy.

źródło: rzeszow112.pl