poniedziałek, 15 kwiecień 2024 08:14

Alarmujący incydent w Jaśle koło Rzeszowa. Pijany kierowca rozbił samochód w ogrodzenie

Pijany kierowca rozbił samochód w ogrodzenie Pijany kierowca rozbił samochód w ogrodzenie

Tragicznie mogła zakończyć się jazda 38-letniego mieszkańca Jaśla, który całkowicie pijany, prowadził swojego Volkswagena. Wypadkowa sytuacja miała miejsce w Nowym Żmigrodzie, gdzie mężczyzna, nie panując nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z lokalnych posesji. Na miejsce zdarzenia szybko zareagowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

 

Czego sie dowiesz:

  • Co się stało z pijanym kierowcą w Nowym Żmigrodzie?
  • Ile promili alkoholu miał w organizmie kierowca z Jaśla?
  • Jakie działania podjęła policja po zatrzymaniu pijanego kierowcy?
  • Jakie mogą być konsekwencje prawne dla kierowcy, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu?
  • Wysoki wynik alkomatu potwierdza obawy

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że kierowca miał w organizmie alarmująco wysoki poziom alkoholu – niemal 3,2 promila. Skutkiem tego było natychmiastowe zatrzymanie 38-latka i przewiezienie go do komendy w Jaśle. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna przyznał się do popełnionych zarzutów, co jeszcze bardziej skomplikowało jego sytuację prawną.

Czekanie na wyrok sądu

Samochód, którym kierował pijany mężczyzna, został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu, co jest standardową procedurą w tego typu przypadkach. Teraz sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o dalszych losach kierowcy. Odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest surowo karana, a kierowca może spodziewać się poważnych konsekwencji, włączając w to możliwość wieloletniego pozbawienia wolności.

źródło: rzeszow-info.pl