niedziela, 31 marzec 2024 07:59

Pobicie 15-latka pod Rzeszowem

Rzeszowscy kibole pobili 15-latka Rzeszowscy kibole pobili 15-latka fot: pixabay

W niedzielę, 24 marca, na terenie podrzeszowskich Bratkowic doszło do dramatycznego zdarzenia, które wstrząsnęło społecznością lokalną. Grupa kiboli Resovii zaatakowała 15-letniego chłopca, Jakuba, i uprowadziła go w bagażniku auta do pobliskiego lasu.

 

Atak i uprowadzenie

Według ustaleń policji, około godziny 18:30, BMW kombi zatrzymało się obok Jakuba, który szedł chodnikiem. Z pojazdu wysiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy brutalnie zaatakowali chłopaka, zmuszając go do wejścia do bagażnika samochodu.

Po uprowadzeniu, Jakub był bity i zmuszony do wyrzeczenia się swoich sympatii piłkarskich, szczególnie klubu Stali Rzeszów, którego był fanem. Całe zdarzenie zostało nagrane przez napastników i rozpowszechnione wśród znajomych chłopca.

Zatrzymani i konsekwencje

W poniedziałek 25 marca policja zatrzymała trzech podejrzanych kiboli Resovii, dwóch 19-latków i jednego 21-latka, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców klubu. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące pozbawienia wolności, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo, jeden z 19-latków i 21-latek zostali oskarżeni o "zmuszenie do określonego zachowania", co jest zagrożone karą do trzech lat więzienia.


Incydent ten wywołał oburzenie społeczne i zaniepokojenie w regionie. Trzeba podjąć stanowcze działania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz skutecznie ścigać sprawców przemocy. Policja kontynuuje dochodzenie w sprawie oraz czeka na opinie biegłych lekarzy w sprawie obrażeń odniesionych przez 15-latka. Jednocześnie, społeczeństwo oczekuje surowych konsekwencji dla sprawców tego brutalnego ataku. Policjanci ustalają tożsamość czwartego uczestnika porwania 15-latka. Jednocześnie czekają na opinie biegłych lekarzy, którzy określą stopień doznanych obrażeń chłopaka.