środa, 22 maj 2024 16:01

Policjant aresztowany za wieloletnie znęcanie się nad żoną i córką w Strzyzowie

Policjant oskarżony o przemoc domową Policjant oskarżony o przemoc domową fot: pixabay

Sąd Rejonowy w Strzyżowie aresztował Łukasza P., policjanta z komendy powiatowej w Ropczycach, oskarżonego o znęcanie się nad żoną i 12-letnią córką. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego Sąd Rejonowy w Strzyżowie aresztował Łukasza P.?
  • Jak długo kobieta była ofiarą przemocy domowej?
  • Jakie dowody posiada prokuratura w sprawie Łukasza P.?
  • Jakie stanowisko zajmował Łukasz P. w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach?
  • Kiedy planowane jest przesłuchanie 12-letniej córki pokrzywdzonej?

Decyzja sądu

Decyzja o aresztowaniu zapadła w środę, 22 maja, po posiedzeniu trwającym od godziny 10:00. – Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował podejrzanego na trzy miesiące – poinformowała sędzia Małgorzata Pirga, prezes Sądu Rejonowego w Strzyżowie. Policjant został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych w niedzielę, 19 maja.

Historia przemocy

Prokurator Zbigniew Wieszczek z Prokuratury Rejonowej w Strzyżowie wyjaśnia, że kobieta była ofiarą przemocy domowej przez 20 lat. – Kobieta przełamała strach dopiero 20 lutego br., gdy zgłosiła się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – mówi prokurator. Wcześniej, Łukasz P. musiał na dwa tygodnie opuścić mieszkanie, ale potem wrócił do domu i namawiał żonę, by wycofała swoje zawiadomienie. Pomimo początkowego wycofania oskarżeń, kobieta ostatecznie podtrzymała swoje zeznania.

Dowody i dalsze kroki

Śledczy posiadają liczne dowody na potwierdzenie wersji pokrzywdzonej, w tym zeznania członków rodziny oraz nagrane rozmowy i wiadomości telefoniczne. – Mamy zeznania członków rodziny pokrzywdzonej – brata, siostry, a także inne dowody, które potwierdzają wersję kobiety o tym, że stosowano wobec niej przemoc – mówi prokurator Wieszczek. Prokuratura planuje przesłuchać 27 maja 12-letnią córkę kobiety w obecności psychologa.

Łukasz P., funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, był odpowiedzialny za procedurę „Niebieskiej Karty”, której celem jest rejestrowanie policyjnych interwencji związanych z przemocą domową. Policja nie komentuje sprawy, odsyłając do prokuratury.

źródło: news.pl