wtorek, 28 maj 2024 14:22

Próba zabójstwa w Świlczy

Próba zabójstwa w Świlczy Próba zabójstwa w Świlczy Zdjęcie redakcyjne

W miejscowości Świlcza pod Rzeszowem doszło do próby zabójstwa, gdzie 38-letni mężczyzna zaatakował nożem 30-letniego Mateusza K. Sprawca został zatrzymany przez policję po krótkim pościgu.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się w Świlczy pod Rzeszowem?
  • Jakie działania podjęła policja po ataku nożem w Świlczy?
  • Jakie zarzuty usłyszał sprawca ataku w Świlczy?
  • Jaka kara grozi sprawcy próby zabójstwa w Świlczy?

Atak i szybka reakcja

Zdarzenie miało miejsce tydzień temu, a informacje o nim zostały ujawnione dopiero teraz przez miejscowe siły porządkowe. Dyżurny rzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ataku w domu w Świlczy. Po przybyciu na miejsce, policjanci dowiedzieli się, że sprawca, Mateusz M., po kłótni i szarpaninie z ofiarą, zadał jej cios nożem w brzuch i uciekł z miejsca zdarzenia.

Pościg i zatrzymanie

Niezwłocznie po ataku, policjanci przeprowadzili akcję poszukiwawczą, która zakończyła się sukcesem w rejonie domu sprawcy. Mateusz M., próbując uciec przed policjantami, został szybko zatrzymany. Dzięki zeznaniom świadków i działaniom policji, możliwe było szybkie postawienie zarzutów napastnikowi.

Skutki i postępowanie prawne

Mateusz K. został przetransportowany do szpitala, a jego stan stabilizowano. Tymczasem Mateusz M. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został aresztowany na 3 miesiące przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Grozi mu co najmniej 8 lat więzienia. Szczegóły motywu ataku pozostają nieujawnione ze względu na dobro śledztwa.

Próba zabójstwa w Świlczy zakończyła się szybką i skuteczną interwencją policji, która zapobiegła dalszym tragicznym wydarzeniom. Sprawa jest w toku, a lokalne władze zapewniają, że wszystkie okoliczności zdarzenia zostaną dokładnie zbadane.

źródło: news.pl