wtorek, 09 kwiecień 2024 13:49

Sukces w robotyce zapewnił uczniom z Rzeszowa przepustkę do Dallas

Uczniowie z Rzeszowa pojadą do Dallas Uczniowie z Rzeszowa pojadą do Dallas fot: pixabay

Rzeszowscy uczniowie ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6, którzy odnieśli triumf na Mistrzostwach Polski w Robotyce, mają szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Dallas. Ich sukces na krajowym turnieju zaowocował nagrodą główną, Excellence Award.

 

Szansa na światową sławę

Zespół o nazwie "Resovia Cyber Stars" zdobył uznanie dzięki doskonałej konstrukcji autonomicznego robota oraz umiejętnościom programowania i sterowania. Teraz, jako jedyna drużyna reprezentująca Polskę w kategorii Middle School, czekają ich zawody na światowym poziomie. Dzięki wsparciu finansowemu m.in. od Urzędu Miasta w Rzeszowie oraz firm Asseco i Texom, młodzi inżynierowie mają szansę spełnić swoje marzenie.

Inwestycja w przyszłość technologiczną

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, podkreśla wagę osiągnięć uczniów, które potwierdzają ich miejsce w światowej czołówce. Drużyna "Resovia Cyber Stars", składająca się z uczniów: Weronika Prończuk, Kacper Borowiec, Katarzyna Początko i Aleksandra Bargiel, pod opieką mentorów ze Szkolnego Klubu Robotyki "Resovia Robotics", reprezentuje połączenie pasji i zaangażowania, które przyczyniają się do dalszego rozwoju przyszłych liderów technologicznych.

źródło: news.pl