poniedziałek, 25 marzec 2024 11:49

Wandale uszkodzili fortepian na rzeszowskim rynku

Fortepian na rynku w Rzeszowie Fortepian na rynku w Rzeszowie fot: pixabay

Niedawno do Urzędu Miasta Rzeszowa dotarła zgłoszenie o zniszczeniu fortepianu firmy Cadenza, który od kilku lat stanowił atrakcję turystyczną na rzeszowskim rynku. Ten akt wandalizmu wzbudził oburzenie wśród mieszkańców i władz miasta, które podjęły działania mające na celu jak najszybszą naprawę tego kulturalnego skarbu.

 

 

Działania Miasta Rzeszowa

24 marca, pracownicy Urzędu Miasta Rzeszowa otrzymali informację o uszkodzeniu fortepianu, polegającym na zniszczeniu części klawiszy. Rzecznik prezydenta Rzeszowa, Marzena Kłeczek-Krawiec, podała, że instrument miał być ubezpieczony od aktów wandalizmu, co pozwoli na szybką reakcję władz w sprawie naprawy. Planuje się kontakt z ubezpieczycielem oraz przybycie przedstawiciela firmy Cadenza, aby oszacować koszty naprawy. Sprawa została także zgłoszona na policję, co może przyczynić się do ujęcia sprawców.

Apel o szybką reakcję

Fortepian na rzeszowskim rynku stał się ważnym elementem krajobrazu miasta od czasu. Rzeszowski Rynek to miejsce, które pulsuje życiem i historią. Wśród licznych atrakcji tego pięknego miejsca przez lata wyróżniał się fortepian firmy Cadenza. Stanowił nie tylko ozdobę rynkowej przestrzeni, ale również ważny symbol kultury i tradycji, przyciągając turystów i mieszkańców swoim urokiem i dziedzictwem muzycznym. 

Mieszkańcy i władze Rzeszowa jednogłośnie potępiają akt wandalizmu i podejmują działania mające na celu naprawę fortepianu i przywrócenie go na Ryneczek. Wspólna walka o zachowanie dziedzictwa kulturowego miasta jest dowodem siły społeczności i jej determinacji w walce z niszczycielskimi działaniami. Fortepian na Rynku to nie tylko mebel, to symbol jedności i dumy lokalnej społeczności, który musi pozostać niezłomny w obliczu prób jego zniszczenia.

źróło: info.pl